Deneyim, teknoloji ve hasta memnuniyeti Lazer Göz’ün yeni adresinde bir araya geldi

Deneyim, teknoloji ve hasta memnuniyeti Lazer Göz'ün yeni adresinde bir araya geldi
Deneyim, teknoloji ve hasta memnuniyeti Lazer Göz'ün yeni adresinde bir araya geldi

Op. Dr. Gökhan Aydoğan ve Op. Dr. Hasan Kırteke ortaklığında kurulan Özel Alanya Lazer Göz Tıp Merkezi, Oba Mahallesi’ndeki yeni adresinde hizmet vermeye devam ediyor.

Deneyim, teknoloji ve hasta memnuniyeti Lazer Göz'ün yeni adresinde bir araya geldi

Yaklaşık 6 Milyon Lira yatırım ile Alanya’ya kazandırılan modern tıp merkezinde son teknoloji cihazlarla, teşhisten tedaviye tüm göz hastalıklarına müdahale ediliyor.

Op. Dr. Gökhan Aydoğan
Op. Dr. Gökhan Aydoğan

Alanya’da sağlık ve eğitimin merkezi olma özelliğini taşıyan Oba Mahallesi, Alanya’nın göz hastalıklarında uzman kadro, donanımlı personel ve son teknoloji modern makinelerle yaklaşık 12 yıldır hizmetlerine devam eden Özel Alanya Lazer Göz Tıp Merkezi’ne de ev sahipliği yapıyor. Kısa süre önce yeni hizmet binasına taşınan Lazer Göz, 2 Bin 500 metrekare alanda iki adet ameliyathane, son teknoloji ile kurulan merkezi sistem hepafiltre ve havalandırma sistemi ile hizmet veriyor.

Op. Dr. Hasan Kırteke
Op. Dr. Hasan Kırteke

Lazer Göz’ün hem kurucusu hem de uzman hekimleri Op. Dr. Gökhan Aydoğan ve Op. Dr. Hasan Kırteke, Albüm’ün sorularını yanıtladılar.

Deneyim, teknoloji ve hasta memnuniyeti Lazer Göz'ün yeni adresinde bir araya geldi-5

-Lazer Göz’de uygulanan tedavileri ve teknikleri özetleyecek olursanız neleri sayabilirsiniz?

Cerrahi ve estetikte dünyanın kabul ettiği son teknolojileri kullanıyoruz. Tedavi listemizi şu şekilde sıralayabiliriz; Fako Tekniği ile Katarakt Cerrahisi, Glokom (göz tansiyonu) Cerrahisi, Sarı Nokta hastalıkları, Şaşılık Cerrahisi, gözyaşı sistemi hastalıkları, medikal lazer tedavileri, göz kapağı estetiği. Merkezimizde uyguladığımız tetkikleri ise; Tomografi (oct), Fundus Floressein Anjiografi (ffa), Biometri, Bilgisayarlı Görme Alanı, Pakimetri, Tonometri, Otorefraktometri, Keratometri, Biyomikroskopi, Ön ve Arka Segment Görüntüleme Sistemi şeklinde salabiliriz.

-Tıp merkezinde verdiğiniz hizmetlere neleri ekleyebiliriz?

Gözle ilgili olarak rutin muayenelerimiz var. Poliklinik muayenelerimiz var. Çocukluktan başlayıp ileri yaşlara kadar tüm göz hastalıklarıyla ilgili hizmet veriyoruz. Aynı zamanda poliklinik dışında ameliyathanemiz var. SGK ile anlaşmalı kurumuz. SGK’ya bağlı kurumlar SSK, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI geçmekte burada belli bir fark karşılığı onun dışında cerrahiler yapıyoruz. En yoğun yaptığımız ameliyat Fako Tekniği ile Katarak Cerrahisi. Göz tansiyonu. Özellikle retinayla ilgili şeker hastalıkları ve son zamanlarda sarı nokta dediğimiz damar tıkanıklığıyla ilgili hastalıklar.

-Lazer Göz neden tercih nedeni olmalı?

Lazer Göz olarak yaklaşık 12 yıldır hizmet veriyoruz. Öncelikle samimi ve güven esaslı çalışıyoruz. Kademe kademe gidiyoruz. Güven ön planda olduğu için bunca sene içerisinde başardığımızı düşünüyoruz. Çünkü, hastalarımızın bir çoğu hasta referanslı olarak bize başvuruyor. Retina Cerrahisi dışındaki hemen hemen tüm göz hastalıklarını tedavi ediyoruz. Bizim için hastanın buradan memnun ve sağlıklı olarak ayrılmış olması çok önemli. Bu mantıkla çalıştığımız için çok başarılı işler çıkardığımızı düşünüyoruz.

-Ameliyatlarda kullanılan cihazların son teknoloji olması neden çok önemli?

Makinelerimiz son teknolojidir. Buradaki özellikle katarak ameliyatındaki makinelerimiz bizim çok işimizi kolaylaştırıyor. Ameliyat hızımız artıyor veya komplikasyon riskimizi azaltıyor. Göz anjiosu, göz tomografisi, katarak ameliyatında mercek hesaplanması gibi cihazlarımız var. Lenstar dediğimiz ameliyat sonrası gözlük numarasının olmaması ve minimum seviyede olması için çok hassas bir şekilde yapan cihazlarımızdan biri. Bu nedenle ameliyat sonrası sürpriz bir gözlük numarası ile karşılaşmıyoruz. Göz içerisi enjeksiyon dediğimiz son günlerde daha çok sarı nokta hastalığı denilen hastalıklarla ilgili olarak geniş bir serimiz oluştu. Bu hastalıkla ilgili Alanya’da çok fazla ilgilenen yok. Bu konuda da Alanya’nın büyük bir eksikliğini kapatmaktayız.

-Muayene ücretleriniz nasıl?

Burası özel bir tıp merkezi olmasına rağmen kurumlarla anlaştığımız için sadece fark alıyoruz. Fark ücretimizde çalışanlar için 50 TL, emekliler için için 25 TL’dir.

Gökhan Aydoğan, Hasan Kırteke
Gökhan Aydoğan, Hasan Kırteke

Deneyim, teknoloji ve hasta memnuniyeti Lazer Göz'ün yeni adresinde bir araya geldi -3

Deneyim, teknoloji ve hasta memnuniyeti Lazer Göz'ün yeni adresinde bir araya geldi -2

Önceki İçerikRagbi sporuna Alanya’dan ilgi var
Sonraki İçerikNikahları kıyıldı