Doğa Koleji’nden renkli etkinlik

Doğa Koleji'nden renkli etkinlik
Doğa Koleji'nden renkli etkinlik

Alanya Doğa Koleji öğretmenleri Alanyum AVM’de çocuklarla bir araya geldi.

Doğa Koleji Alanyum etkinlik -7

Doğa Koleji’nin eğitim tarzı ve okulda yapılan etkinlikler, öğretmenler tarafından, aileleri ile birlikte programa katılan çocuklara anlatıldı. Sabah saat 10.00’da başlayan etkinlik 23.00’a kadar devam etti.

Doğa Koleji Alanyum etkinlik -6

Eğlenmeyi de ihmal etmediler

Düzenlenen program kapsamında Doğa koleji öğretmenleri çocukları bilgilendirirken eğlendirmeyi de ihmal etmedi. Çocuklar öğretmenler ile birlikte “Ekoloji” dersindeki uygulamalardan biri olan tohum bombası yapımını uygulayarak bu yöntemin faydalarını ve tohumun oluşum sürecini öğretmenleriyle uygulamalı olarak incelediler.

Doğa Koleji Alanyum etkinlik -5

Ayrıca gün içinde rüzgar gülü yapmayı da öğrenen çocuklar etkinlik sonunda hatıra olarak yaptıkları rüzgar güllerini evlerine götürdüler. ‘Taş Boyama’ etkinliğinde çeşitli boy ve ebatlardaki taşlara içlerinden geldiği gibi desenler çizerek yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini gösteren öğrenciler, Oyun hamuru ve resim atölyesinde de mandalaları boyayıp oyun hamurlarıyla keyifli anlar yaşadılar. Ailelerin de katıldığı etkinlikte çocuklar yaratıcılıklarını gösterme imkanı bulduğu atölyelerde keyifli bir gün geçirirken anne ve babalar da çocuklarının yaptığı ürünleri merakla inceledi.

Doğa Koleji Alanyum etkinlik -5

Doğa Koleji Alanyum etkinlik -4

Doğa Koleji Alanyum etkinlik -3

Doğa Koleji Alanyum etkinlik -2

Doğa Koleji Alanyum etkinlik