Doğa Rutkay gözyaşlarını tutamadı

Doğa Rutkay'ın sesiyle hayat verdiği Nadir Çocuk Mustafa'nın Hikayesi tanıtılarak hikaye için özel olarak hazırlanan videonun ilk gösterimi yapıldı. Rutkay, tanıtımda gözyaşlarına hakim olamadı.

Doğa Rutkay’ın sesiyle hayat verdiği Nadir Çocuk Mustafa’nın Hikayesi tanıtılarak hikaye için özel olarak hazırlanan videonun ilk gösterimi yapıldı. Rutkay, tanıtımda gözyaşlarına hakim olamadı.

Çocuk Romatoloji Derneği tarafından Novartis iş birliği ile, 28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü vesilesiyle Türkiye’de nadir hastalıkları olan çocukların zorlu yolculuğuna dikkat çekmek için önceki gün bir otelde basın toplantısı düzenlendi. İkiz bebek annesi Rutkay, düzenlenen toplantıda gözyaşlarına boğuldu.

“İÇİNDE ÇOCUK OLAN KAMPANYALARA DESTEK OLMAKTAN MUTLU OLUYORUM”
Çocukları çok sevdiğini belirten Doğa Rutkay, içinde özellikle çocuk olan farkındalık kampanyalarına destek olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, nadir olarak görülen bu hastalıklara yönelik yapılacak bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarının hastalığının tedavisi için büyük rol oynadığını vurguladı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞADI
İkiz bebek annesi Doğa Rutkay, toplantı sırasında duygusal anlar yaşadı. Basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Doğa Rutkay, gözyaşlarının sebebini soran muhabirlere, “Bu projede yer aldığım için çok mutluyum. Bir anneyle göz göze geldiğimde çok duygulandım” diye cevap verdi.

Önceki İçerikSelda Bağcan’dan genç yıldıza övgü
Sonraki İçerikAlanya tanıtımı her yerde