Düden Balık Çarşısı Antalyalıların vazgeçilmezi oldu

Büyükşehir Belediyesi’nin Düden Park’ta hayata geçirdiği Balık Çarşısı, haftanın 7 günü kaliteli hizmet ve ekonomik fiyatlarıyla vatandaşların buluşma noktası oldu. Antalyalıların sosyal ihtiyaçlarına cevap veren tesis haftada yaklaşık 5 bin kişiyi ağırlıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin Düden Park’ta hayata geçirdiği Balık Çarşısı, haftanın 7 günü kaliteli hizmet ve ekonomik fiyatlarıyla vatandaşların buluşma noktası oldu. Antalyalıların sosyal ihtiyaçlarına cevap veren tesis haftada yaklaşık 5 bin kişiyi ağırlıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Düden Park’ta hayata geçirdiği Balık Çarşısı, haftanın 7 günü kaliteli hizmet ve ekonomik fiyatlarıyla vatandaşların buluşma noktası oldu. Antalyalıların sosyal ihtiyaçlarına cevap veren tesis haftada yaklaşık 5 bin kişiyi ağırlıyor.

Ali Gencer, Nasuh Ekinci
Ali Gencer, Nasuh Ekinci

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından 23 Ağustos’ta açılışı gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük balık çarşısı her kesimden vatandaşın uğrak yeri haline geldi. Kaliteli hizmeti ve ekonomik fiyatlarıyla Antalyalılara keyifli balık yeme fırsatı sunan tesis misafirlerinden tam not alıyor. Haftada yaklaşık 5 bin kişinin ağırlandığı balık çarşısı çocuk oyun alanlarıyla, pastanesiyle, açık hava oturma alanıyla, şık ve ferah dizaynıyla halkın vazgeçilmezi oldu. Cazip fiyatlarıyla öne çıkan balık çarşısına misafir olanlar dışarıya oranla yüzde 50 daha uygun fiyatlarla zengin menülerden faydalanıyor.

Düden Balık Çarşısı açıldı-9

“Kaliteli hizmet veriyoruz”

Ekdağ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Didem Boztepe Erkış, misafirlerin mekandan keyifle ayrılmaları için her türlü çalışmayı özenle gerçekleştirdiklerini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi Düden Balık Çarşısı Türkiye’nin en büyük balık çarşısı unvanını taşıyor. Tesisimizde 47 personelle hizmet veriyoruz. Full kapasite aynı anda 2 bin kişiye hizmet verebilecek bir dizayna sahip. Kış aylarında yaklaşık haftada 5 bin kişiye hizmet veriyoruz. 24 çeşit balık türü ile müşterilerimize Antalya’nın en zengin menüsünü sunuyoruz. Balık yemek istemeyen misafirlerimiz tesisimiz içinde yer alan pastanede kendi imalatımız olan pasta ve tatlılarımızın tadına bakabiliyor. Antalya’nın birçok balık restoranı ile bir kıyaslama yaparsam balık çeşidi ve hizmet kalitesi bakımından çok üst seviyede olduğumuzu söyleyebilirim” diye konuştu.

“Alkol yok”

Sosyal tesiste alkol tüketimi olmadığını kaydeden Erkış, “Ailelerimiz bu durumdan çok memnun. Bu sayede ailelerimiz çocuklarıyla mutlu bir akşam yemeği yeme fırsatı bulabiliyor. Müşterilerimiz tezgahtan seçtikleri deniz ürünlerini 5 lira pişirme ücreti ödeyerek servis alabiliyor. Serviste salata ve mezelerimizi ücretsiz sunuyoruz. Müşterilerimize, dışarıda yüksek fiyatlara sunulan balık menülerini piyasanın yüzde 50 altında fiyatlarla sunabiliyoruz. Tüm Antalyalıları kaliteli hizmet ve ekonomik fiyatlarla tesisimize bekliyoruz” dedi.

Düden Balık Çarşısı açıldı-8

Düden Balık Çarşısı açıldı-7

Düden Balık Çarşısı açıldı-6

“Beklentilerin çok üzerinde bir mekan”

Balık çarşısından hizmet alan aileler de hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Selin Uysal ve Ercan Uysal çifti bebekleriyle nezih bir akşam yemeği için Büyükşehir Belediyesi Balık Çarşısı’nı tercih ettiklerini dile getirerek, “Antalya’da yaklaşık 2 senedir yaşıyoruz. Burayı yeni keşfettik. Çok temiz ve nezih bir yer olmuş. Beklentimizin çok üzerinde bir mekânla karşılaştık. Ortada balık pazarının olması ve balığı kendimizin seçiyor olması çok güzel bir durum. Ayrıca servisi çok başarılı ve çalışan personel çok güler yüzlü. Bizler için keyifli bir yemek oldu” ifadelerini kullandı.

“Tüm dostlarıma anlatıyorum”

Sadet Alkan, balık çarşısını kızı ile birlikte keşfettiklerini ve çok başarılı bulduklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Bu tesisi kızımla birlikte keşfettik. Gerçekten çok nezih, çok şık bir mekan. Hiçbir yerde bulamayacağınız uygun fiyatlara balık yiyebiliyorsunuz. Burayı çok beğendiğim için çevremdeki arkadaşlarıma da anlatıyorum. Buranın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Düden Balık Çarşısı açıldı-5

Düden Balık Çarşısı açıldı-4

“Her bütçeye uygun”

Sadet hanımın daveti üzere Balık Çarşısı’na ilk kez gelen Monica Dion, “Arkadaşım buradan sürekli bahsediyordu görmek bu güne kısmet oldu. Muhteşem bir yer, buraya bayıldım. Halkın böyle yerlere gerçekten çok ihtiyacı var. Çünkü Antalya’da çok fazla balık restoranı var ama vatandaşın bütçesine uygun değil. Burada herkes rahatça yiyip içebilir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Türel’e teşekkür

Balık Çarşısı’nın ailecek müdavimi olduklarını dile getiren Murat Karagül, “Bir Antalyalı olarak böyle bir tesisi Antalya’mıza kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Tesis hakkında söyleyecek çok bir şey yok, süper ötesi bir yer. Ara ara ailemle beğenerek geliyorum” diye konuştu.

“Aldığımız hizmet ödediğimiz fiyatın üzerinde”

Ankara Üniversitesi Fizik Profesörü Ali Gencer, iş adamı arkadaşı ile birlikte akşam yemeği tercihini balık çarşısından yana kullandığını söyleyerek şunları dile getirdi: “Bu akşam yediğimiz balık menüsü oldukça mükemmel. Dışarıdaki özel lokantalara göre fiyatlar halka hitap ediyor. Bugün bir iş adamımızla birlikte yemek yiyorum. Özel bir restoranda daha pahalıya yiyebileceğimiz bir balığı aynı kalitede burada daha ekonomik yedik. Hizmet kalitesi ve personeller açından şunları eklemek isterim aldığımız hizmet ödediğimiz fiyatın çok üzerinde” dedi.

Düden Balık Çarşısı açıldı-3

Düden Balık Çarşısı açıldı-2

“Çok güzel bir mekan olmuş”

İlk kez Balık Çarşısına geldiğini belirten işadamı Nasuh Ekinci de, “Bir kere mekan fiziki olarak çok hoşuma gitti. Çünkü buranın araç park etme sorunu yok, ulaşım çok rahat ayrıca restoran kısmı da çok geniş ve ferah. Bu bir müşterinin ilk aradığı özelliklerden biridir, geniş ve ferah yerlerde koku ve benzeri rahatsız edici etkenler olmaz. Sonra buradaki balık menüleri çok güzel bir şekilde sunulmuş, insanlar görerek ne yiyeceğini seçebiliyor. Aşçıları da çok başarılı, garsonları ayrıca beğendim nazik ve kibar bir şekilde hizmet veriyor. Ve müşterinin en çok dikkat ettiği nokta tabi kalite ve fiyat dengesi buranın fiyatının da çok cazip olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Düden Balık Çarşısı açıldı

Monica Dion, Sadet Alkan
Monica Dion, Sadet Alkan

Murat Karagül ve ailesi
Murat Karagül ve ailesi

Selin Uysal, Ercan Uysal
Selin Uysal, Ercan Uysal

Önceki İçerikAvukatlar nişanlandı
Sonraki İçerikMerve Boluğur eski kocasını sildi