Dünyaca ünlü şef Leonard Slatkin Antalya’daydı

Dünyaca ünlü şef Leonard Slatkin Antalya'daydı
Dünyaca ünlü şef Leonard Slatkin Antalya'daydı

 

18. Uluslar arası Antalya Piyano Festivali’nde yıldızlar geçidi yaşandı. Düzenlenen önemli sanat etkinliğine dünyaca ünlü sanatçılar katıldı.

foto1 piyano festivali

Bu yıl 18. kez düzenlenen ve ülkemizin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin 1 Aralık Cuma akşamı gerçekleşen konseri, klasik müziğin efsane isimlerini bir araya getirdi. Dünyaca ünlü şef Leonard Slatkin’in yönetimindeki konserde, Akdeniz Filarmoni Orkestrası; uluslararası müzik camiasında özel bir yerleri olan Güher ve Süher Pekinel’e eşlik etti. Dünyaca ünlü piyanistler, 2 Aralık’taki kapanış konserinde de müzikseverlerle buluştular.

Leonard Slatkin
Leonard Slatkin

Yıldızlar geçidi yaşanan festivalde bu yıl;  ünlü Şef Leonard Slatkin, Gürer Aykal ve Hakan Şensoy’un yanı sıra; Manolo Carrasco, Stéphane Blet, Cem Esen, Emre Elivar, Ariadna Castellanos, Çağ Erçağ, Nurkan Renda, Luz Casal, Güher & Süher Pekinel gibi yerli ve yabancı birbirinden ünlü sanatçılar yer aldı. Festivalin Sanat Yönetmenliği görevini bu yıl da Orkestra Şefimiz Gürer Aykal üstlendi.

foto3

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin son konserleri, klasik müziğin usta isimlerini bir araya getirdi. Gerek yurtiçinden gerek yurtdışından büyük övgüler alan, Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin 1 Aralık Cuma akşamki konseri, dünyaca ünlü Şef Leonard Slatkin’le birlikte dünyaca ünlü piyanistler Güher ve Süher Pekinel’i ağırladı.

foto4

foto5

foto6

foto7

foto8
Güher ve Süher Pekinel

Önceki İçerikDoğanay’da muhteşem düğün
Sonraki İçerik‘Küçük Prens’ e muhteşem yorum