Duvarlar  hiç bu kadar renkli olmamıştı

Duvarlar hiç bu kadar renkli olmamıştı
Duvarlar hiç bu kadar renkli olmamıştı

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisinin  duvarlarını rengârenk çizgi film kahramanlarıyla  boyadı. Hastane yönetimi bu uygulamayla birlikte  Çocuk servisinde yatmakta  olan çocukların hem hastane  fobisini azalttı hem de hasta servislerini gri ortamdan alıp rengarenk çizgilerle çocuk dostu mekanı haline getirdi.

Hayırsever vatandaş Hüseyin Tel’in katkılarıyla  yapılan bu renkli duvarlar  açılışla  hasta ve hasta  yakınlarının beğenisine sunuldu.

Duvarlar hiç bu kadar renkli olmamıştı

Açılışa hasta çocuklar ve ebeveynleri, hastane yönetimi ve hayırsever Hüseyin Tel katıldı.

Tel; “Hastane ortamını çocuklarımız için hem daha renkli hem de çizgileri ile yaşayan, nefes alan bir yer haline getirmek istedik. Bizlere bu fırsatı veren hastane yönetimine bir kez daha teşekkür ederiz. Çocuklarımız yeter ki gülsün diyoruz.” dedi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ise katkılarından dolayı hayırsever Hüseyin Tel’ e teşekkür etti. Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş; ”Çocuk hastalarımız hastane ortamında gergin ve tedirgin olmaktadır. Bu tedirginlikleri gidermek adına duvarlarımızı öğretici, eğitici bilgilerle ve  çizgi film kahramanları ile süslemeye karar verdik.  Hayırsever vatandaşımız Hüseyin Tel sayesinde bu projemizi  gerçekleştirdik, çok mutluyuz. İleri ki zamanlarda  duvarlarımıza renk katmaya devam edeceğiz. Çocuk polikliniğimizi ve çocuk acil ünitemizin de duvarlarına renk katmak için kolları sıvadık.”dedi.

Önceki İçerikİlk klibini yayınladı
Sonraki İçerikTom Jones’tan ilginç istek