Efsaneler aynı sahnede buluştu

Efsaneler aynı sahnede buluştu

Bülent Ersoy kıyafetleri ile gözlere, söylediği Türk Sanat Müziği eserleri ile kulaklara, Atatürk’ün sevdiği şarkılar ile kalplere seslenirken esprileri ile sahnede adeta talksov yaptı.

Efsaneler aynı sahnede buluştu

Bülent Ersoy bu konser için alışılmışın dışında iki kıyafet giydi. Modacı Gülşah Saraçoğlu’nun hazırladığı iki sahne kostümü Versace çizgileri taşıyordu. Her iki kıyafetin tüm parçaları orijinal Versace imzası taşıyordu. Özellikle ilk giydiği kıyafetin benzerini bir süre önce Jennifer Lopez’de giymişti. Muazzez Abacı’ ise ilki siyah, ikincisi beyaz olmak üzere iki kıyafet giydi.

Efsaneler aynı sahnede buluştu

Akdeniz Organizasyon ve Hitit Tur düzenlediği geceye ilgi çok büyüktü, Bostancı gösteri merkezi son yılların en özel gecelerinden birisine daha ev sahipliği yaptı. Türk Sanat Müziğinin iki dev ismi Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı birlikte sahneye çıktılar. İlk şarkıları birlikte söylediler. Daha sonra Bülent Ersoy sahneyi Muazzez Abacı’ya bıraktı.

Efsaneler aynı sahnede buluştu

Bu özel gecede Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı Türk sanat müziğinin biraz özlem, biraz hayıflanma ve biraz da umutsuz serzenişlerden oluşan o klasik eserleri birlikte söylediler. O geceyi izleyen birlerce sanat müziği tutkunları ‘Aah! Ah! Nerede o eski şarkılar’ diyerek sahnedeki sanatçılara bol bol eşlik ettiler.

Efsaneler aynı sahnede buluştu

Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı’ya ünlü müzik adamı İlyas Tetik ve arkadaşları eşlik etti.

Gecenin ikinci bölümünde Bülent Ersoy yine Gülşah Saraçoğlu’nun hazırladığı Vercase çizgileri taşıyan kıyafeti ile sahnedeydi. Ersoy bu bölümde 13. Asırdan bu yana klasik Osmanlı musikisinden örnekler sundu, Hammamizade İsmail Efendi, Buhûrîzâde Mustafa Itri, Dellâl-zâde İsmail Efendi gibi büyük bestekarların büyük formda eserleriyle başlayan gece günümüz şarkılarına kadar uzandı. Şarkı aralarında Bülent Ersoy adeta bir talk showcu gibi yaptığı esprileri ile izleyenleri kahkahaya boğdu.

Efsaneler aynı sahnede buluştu

Bu unutulmaz geceyi izleyenler arasında Modacı Yıldırım Mayruk, Erkan Özerman, Mustafa Sağyaşar, Modacı Gülşah Saraçoğlu, Rober Hatemo, Selin Cigerci’de vardı…

Gecenin son bölümünde Bülent Ersoy yine yaratıcı düşüncelerini bir yenisini ekledi, 10 kasım ve Atatürk’ün 80. Ölüm Yıl dönümü nedeni Muazzez Abacıyı ve izleyiciler arasında oturan Mustafa Sağyaşar’ı sahneye davet ederek Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdiler.

Tüm salonun ayakta olduğu bu dakikalar muhteşem bir ambiyans oluşturmuştu. Görülüp, yaşanması gereken bu gecede binlerce kişi sanki tek vucüt olmuştu.

Muhteşem gece Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Mustafa Sağyaşar ve binlerce izleyenlerin hep birlikte söylediği 10. Yıl marşı ile sonlandı.

Önceki İçerikBakanlar bir daha bakıyor
Sonraki İçerikKurtuluş günlerini kutladılar