Ekrem İmamoğlu sanatçılara çağrıda bulundu

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan yayınladığı videoda sanatçılara korkmadan konuşma ve paylaşma çağrısında bulundu.
Ekrem İmamoğlu

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Twitter’dan yayınladığı videoda sanatçılara korkmadan konuşma ve paylaşma çağrısında bulundu.

“ÖZGÜR OLMAYA DEVAM EDİN”
Ekrem İmamoğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Susmamak, konuşmak demokrasinin ana ilkelerinden birisi. Fikrini özgüce söyleyebilmek. Hele hele sanatçılar, akademisyenler, yazarlar, çizerler dünya o zaman güzel. Siyasetçiler hat bildiremez böyle bir şey yok. Konuşun, şiirler yazsın şairler. Türküler bestelesin, şarkılar bestelesinler ses sanatçıları. O güzel ses sanatçıları bunları dile getirsinler. Yazarlar makale yazsınlar, bizleri eleştirsinler. Topluma yön versinler. Bundan daha güzel ne olabilir ki. Siyasiler bundan memnun olmalı. Aksi taktirde siyasiler köşeye sıkışır. Özgürlük nefes gibidir. Özgür olmaya devam edin. Bunu da paylaşın. Bence aklınıza gelen tüm güzel duyguları, kucaklaşmayı, demokrasiyi her şey çok güzel olacak demeyi paylaşmaya devam edin. Cesurca ve Türkiye’nin geleceği için konuşun lütfen.”

Önceki İçerikTuba Ünsal’ın nafaka paylaşımı kadınları kızdırdı
Sonraki İçerikYıldız Tilbe yeni albüm müjdesini verdi