En güzel balkon ve bahçe ödüllendirildi

En Güzel Bahçe' kategorisinin birincisi Lidiia Perepletchikova, ödülünü Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel'in elinden aldı.
En Güzel Bahçe' kategorisinin birincisi Lidiia Perepletchikova, ödülünü Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel'in elinden aldı.

Çevre bilincini arttırmak amacıyla Alanya Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ‘En Güzel Balkon- Bahçe Yarışması’nda bu yıl da ödüller sahiplerini buldu.

'En Güzel Bahçe' kategorisinin birincisi Lidiia Perepletchikova, ödülünü Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel'in elinden aldı.
‘En Güzel Bahçe’ kategorisinin birincisi Lidiia Perepletchikova, ödülünü Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel’in elinden aldı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Merkez Şantiyesinde düzenlenen ödül töreninde, oldukça renkli görüntüler kaydedildi.
Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Reyhan Erdoğan başkanlığında, Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi Hasan Uysal, Peyzaj Mimarı Hande Doru, Peyzaj Mimarı Umut Sinan Çopur, Çevre Gönüllüsü İsmail Haboğlu, AFSAK Dernek Başkanı Ali Aral’dan oluşan jüri heyeti, çalışmaları yerinde inceleyerek dereceye giren çalışmaları belirledi.

Ödüllerini Yücel’in elinden aldılar

Balkon kategorisinde 20, bahçe kategorisinde 8 başvurunun yapıldığı yarışmada, ödül töreni geçen yıllardan farklı olarak park ve yeşil alanlarda kullanılan bitki, çiçek ve ağaçların üretildiği Oba Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ait sera şantiyesinde gerçekleştirildi. ‘En Güzel Bahçe’ kategorisinde birinci olan Lidiia Perepletchikova ödülünü Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in elinden aldı. Rus vatandaşı olan Perepletchikova’ya başarı plaketi ve 2.000 TL para ödülü verildi. ‘En Güzel Bahçe’ kategorisinin ikincisi Ömür Solak, üçüncüsü ise Serhat Gemalmayan oldu. ‘En Güzel Balkon’ kategorisinde ise birincilik ödülünü Zuhal Ayaydın kazanırken, ikinci Gülçin Tel, üçüncü ise Aysun Kalfayügen oldu. Her iki kategoride de birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye ise 1.000 TL para ödülü verildi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Ödül töreninde konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Her yıl düzenlemiş olduğumuz En Güzel Balkon-En Güzel Bahçe Yarışması’nda önemli olan dereceye girmek değil önemli olan vatandaşlarımızda bu bilinci uyandırmak. Yarışmaya katılan ve ödül törenimizi şereflendiren siz ziyaretçilerimizi görünce bu tür sosyal projelerde ne kadar duyarlı olduğumuzu görüyorum. Dereceye giren tüm arkadaşlarımızı tebrik ederken, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Dereceye giren balkon ve bahçelerin çekilmiş fotoğrafları, ödül töreninin düzenlendiği alanda sergilenirken, ödül törenine katılanlar, dereceye giren bahçe ve balkon tasarımlarını kendi balkon ve bahçelerinde de uygulamak için büyük bir dikkatle incelediler.

'En Güzel Balkon' kategorisinin birincisi Zuhal Ayaydın oldu.
‘En Güzel Balkon’ kategorisinin birincisi Zuhal Ayaydın oldu.

En güzel balkon ve bahçe ödüllendirildi5

En güzel balkon ve bahçe ödüllendirildi4

En güzel balkon ve bahçe ödüllendirildi3

'En Güzel Balkon' kategorisinde birinci olan çalışma katılımcılar tarafından beğeni topladı.
‘En Güzel Balkon’ kategorisinde birinci olan çalışma katılımcılar tarafından beğeni topladı.

En güzel balkon ve bahçe ödüllendirildi2

En güzel balkon ve bahçe ödüllendirildi

Önceki İçerikBaşkandan gösteri maçı
Sonraki İçerikRomantik kutlama