Er: ‘Bütün mesleklerin temeli öğretmenlik’

Öğretmenler Günü’nde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, bütün yetişmiş insanları yetiştirenlerin ancak öğretmenler olduğunu söyledi.

Er: ‘Bütün mesleklerin temeli öğretmenlik’

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da Öğretmenler Günü kutlandı. Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde başlayan törene Alanya Belediye Başkan Vekili Melike Nazifoğlu, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, ilçe milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in anıta çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona eren tören Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) devam etti.

foto1-Hüseyin-Er,-Melike-Nazifoğlu

AKM’de gerçekleşen törene Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu da katıldılar. AKM’deki tören ‘Öğretmenler Günü’ konulu serginin açılmasıyla başladı.

foto6-Mustafa-Toklu,-Hüseyin-Er,-Melike-Nazifoğlu,-Mustafa-Harputlu,

Törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Aydınlık bir geleceğe ulaşmak için iyi yetişmiş insanlara ihtiyaç olduğunu bilen Atatürk, ‘Öğretmenler yeni nesi sizin eseriniz olacaktır’ buyruğu ile bu yüce görevi biz öğretmenlere vermiştir. Öğretmen güneş gibidir. Hem ısıtır hem ışıtır. En çok seven öğretmen çok sevilen öğretmendir. Nitekim sevgiyi sunanın sevgiyi hak etmesi gerekir.

foto14-Hüseyin-Er

Bir ülkenin kalkınması ancak çok iyi yetişmiş insan gücüyle gerçekleşebilir. Buna beyin gücü diyoruz. Şöyle bir düşünelim. Bütün bu yetişmiş insanları kim yetiştiriyor? Bütün mesleklerin temeli olan tek meslek hangisidir? Zihinlerimizi çok fazla zorlamaya gerek yok. Çünkü bütün mesleklerin temeli kesinlikle öğretmenliktir. Bütün yetişmiş insanları yetiştirenler de ancak ve ancak öğretmenlerdir. İnsanları yetiştirdiğin, onlara değerli meslekler armağan ettiğin, ülkenin geleceğini güvenilir ellere teslim ettiğin için teşekkürler öğretmenim.

foto3-Alanya-İlçe-Mlli-Eğitim-Müdürlüğü

Bizi var olduğumuz günden beri yetiştiren ve geleceğe hazırlayan insanları asla unutamayız. Bu insanlara önce bize sütünü, sevgisini emeğini, umudunu veren anne ve babalarımız. Sonra ise sevgisini, ilgisini, bilgisini ve birikimini veren sevgili öğretmenlerimizdir.  Bize gülüşün kadar sıcak sevgini ve hiçbir zaman da bitmeyecek olan ilgini verdiğin verdiğin için teşekkürler öğretmenim. Bizler eksiklerimizi öğretmenlerin sönmeyen ilim meşalesi altında tamamlarken, ulusumuzun muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasını da güvenli adımlarla zaman merdivenlerinden tırmanmaktayız” dedi.

foto18

Emekli öğretmenler adına Sugözü Cemal Çoşkun Ortaokulu öğretmenlerinden Arif Sarıgül’ün konuşmasının ardından program mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, şiirler, ana okulu sınıfı öğrencilerinin seslendirdiği şarkılar ve oratoryo ile devam etti.

foto5

foto4-İyi-Parti-Alanya-İlçe-Teşkilatı

foto7

foto8

foto9-Mustafa-Harputlu

foto10-Sefa-Çorbacı,-Mustafa-Toklu,-Melike-Nazifoğlu,-Mustafa-Harputlu,-Hüseyin-Er

foto11-Mustafa-Harputlu

foto12-Melike-Nazifoğlu

foto17

foto19

Öne-çıkan-görsel

Önceki İçerikUluslararası Sanat Sergisi’ne yoğun ilgi
Sonraki İçerikBüşra TRT Müzik’te sevenleriyle buluşacak