Eyüpoğlu, Yüzleşme dizisinin Alanya’ya katkı sağlayacağını anlattı

Çekimleri Alanya'da yapılan Kanal D’nin merakla beklenen dizisi ‘Yüzleşme’nin fragmanı yayınlandı. Uğur Yücel’in sözleri izleyenleri hüzünlendirdi.

Milliyet Gazetesi yazarlarından Ali Eyüpoğlu, köşesinde ‘Yüzleşme’ dizisi ve Alanya’nın güzelliklerini kaleme aldığı yazısında dizinin turizme katkı sağlayacağını aktardı.

Alanya’da çekimleri devam eden ve Kanal D ekranlarında yakın zamanda izleyicisi ile bulşuşacak olan ‘Yüzleşme’ isimli dizinin setini gezen gazeteci yazar Ali Eyüpoğlu, Milliyet Gazetesi’nde yer alan köşesinde dizi ve Alanya’yı kaleme aldı. Eyüpoğlu, Alanya’nın tarihi konakları ve muhteşem manzarasını kaleme aldığı yazısında dizinin Alanya’nın turizmine de katkı sağlayacağını dile getirdi.

ALİ EYÜPOĞLU’NUN KALEME ALDIĞI YAZI;

İŞTE ‘YÜZLEŞME’NİN ALANYA’DAKİ SETİ
Kanal D’nin tanıtımlarına başladığı, ama yayın tarihini açıklamadığı ‘Yüzleşme’ dizisinin seti için Alanya’ya gittim.
Ortakları Serdar Öztürk, İsmail Bayazıt ve Abdullah Buladı’yla kurdukları T Company’nin CEO’su yapımcı Bülent Turgut’un rehberliğinde dizinin çekildiği mekanları dolaştık.
Altuğ Küçük, Pelin Karamehmetoğlu ve İsa Yıldız’ın senaryosunu yazdığı, Ömer Faruk Sorak ve Burak Arlıel’in yönettiği ‘Yüzleşme’ başladığında seyircilerin, çekimlerin yapıldığı yerlere bayılacağının şimdiden altını çizeyim.
Yapım ekibi, olayların geçtiği Kalender adlı kasaba için öylesine müthiş bir dünya kurdu Alanya’da…
Antalyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir ve Alanya Belediyesi’nin desteğiyle çekilen proje başlayınca izleyenlerin, “Alanya’da böylesine güzel tarihi konaklar mı var?” ve “Bu müthiş çiçek tarlalarını hiç görmedim” diyeceğinden eminim…
Reytingi yüksek diziler ve iyi gişe yapan filmlerin, çekildikleri yer için yarattıkları katma değer ortada. O yüzdendir ki, yapımlar, ‘soft power’ yani ‘yumuşak güç’ olarak görüyor dünya…
Dizinin çekildiği Oba Mahallesi ve Kaleiçi’ndeki restore edilmiş tarihi konaklar, Rubi Platinium Oteli ve lüks villalar, binlerce çiçek ekilerek oluşturulan ‘Yüzleşme’nin masalsı dünyasının Alanya’nın turizmine de katkı sağlayacağı kesin.

Önceki İçerikOsman Ayık ‘Kişi başı gelirleri arttırabiliriz’
Sonraki İçerikDeha 14 Şubat’ta Sess’te sahne alacak