Festival başladı

Hakan Aysev Harun Akbulut
18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali

 

Alanya’nın en önemli organizasyonu olan Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin 18.’si, kortej yürüyüşü eşliğinde başladı.

Yörük Göçü (4)

FESTİVAL KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLADI
Alanya Belediyesi, 18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, kortej yürüyüşü eşliğinde başladı. Selçuklu Dönemi’nin tema olarak işlendiği festivalin kortej yürüyüşüne Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya Belediyesi Meclis üyeleri, oda ve dernek başkanları ile siyasi partilerin ilçe yöneticileri katıldı. Atatürk Anıtı önünden başlayan yürüyüş renkli gösteriler eşliğinde Şelale Meydanında son buldu.

Yörük Göçü (2)

Adem Murat Yücel (2)

KONSERLER HAKAN AYSEV İLE BAŞLADI
Alanya Turizm ve Sanat Festivali’nin ilk konseri, düzenlenen kortej yürüyüşünün ardından Şelale Meydanı’nda ünlü Tenör Hakan Aysev’in konseri ile başladı. Alanya’da ikinci defa konser verdiğini dile getiren Hakan Aysev, “Alanya’da olmak benim için onur verici” dedi.

Hakan Aysev (1)

Hakan Aysev Harun Akbulut

SELÇUKLU DÖNEMİ SERGİLERLE TANITILACAK
Festivalde Selçuklu temalı kıyafetlere, Selçuklu mutfak gereçlerine, Alanya Kalesi’nde bulunan eserlere, Ortaçağ Anadolu Sikkeleri sergisine yer veriliyor. Bunun yanı sıra geleneksel el sanatları da (Telkâri, Çini, Tezhip, Ebru, Cam Üfleme, Sedef İşleri, Hüsnühat, Minyatür, Doğal Taş İşleme, Seramik) sergilenecek. Yine fotoğraf sergileri, İpek Kozası Çiçek, Muz Lifi eserleri de ziyaretçilere tanıtılıyor. Ayrıca Letonya, Litvanya ve Estonya’dan oluşan Baltık Ülkeleri’nin 100. Yıl kutlamaları da festival kapsamında yapılıyor.

Yörük Göçü (5)

Yörük Göçü (3)

Yörük Göçü (1)

Nuri Demir

Mehteran takımı

Mehmet Nedanlı

Kerim Kasımoğlu

Düğün canlandırması

Alanya Turizm ve Sanat Festivali (7)

Alanya Turizm ve Sanat Festivali (6)

Alanya Turizm ve Sanat Festivali (5)

Alanya Turizm ve Sanat Festivali (3)

Alanya Turizm ve Sanat Festivali (2)

Alanya Turizm ve Sanat Festivali (1)

Önceki İçerikÜnlülerden Erdoğan’a tebrik mesajı yağdı
Sonraki İçerikMustafa Ceceli hayranlarıyla buluştu