Gastronominin ustaları yarışacak

Gastronominin ustaları yarışacak

Alanya Belediyesi tarafından Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği ile ortaklaşa düzenlenen “7. Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması” başladı.

Gastronominin ustaları yarışacak

Türk ve dünya mutfağının ünlü şeflerini buluşturan Akdeniz Bölgesi’nin en büyük ve en kapsamlı yarışması, Kültür Merkezinde organize edilen geniş katılımlı törenle açıldı. 6 ülkeden 753 yarışmacının katıldığı organizasyonun açılış törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eşi Yıldız Yücel, Venezuela’nın Türkiye Büyükelçi Jose Gregorio Bracho Reyes, Altın Kepçe Aşçılar Derneği Başkanı Fatih Saray, üniversite rektörleri, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, STK temsilcileri, turistler ve çok sayıda davetli katıldı.

Gastronominin ustaları yarışacak

ALANYALI KADINLAR YARIN YARIŞACAK

Yarışmalar kapsamında Türkiye’nin yanı sıra Romanya, Sırbistan, İngiltere, Filistin ve Hırvatistan’dan katılan şefler kıyasıya yarışıyor. 3 gün sürecek organizasyonun ikinci gününde şeflerin yanı sıra Alanyalı hanımlar da yarışacak. Yarışmanın en eğlenceli ve ilginç bölümlerinden biri olan Yöresel Yemek kategorisinde yarışacak hanımlar marifetli elleriyle hazırladıkları yöresel lezzetleri jürinin beğenisine sunacak. Saat 14.00’te başlayacak yarışmayı mutfak meraklıları izleyebilir.

FOTO11

FOTO27

FOTO26

FOTO25

FOTO19

FOTO16

FOTO18

FOTO13

FOTO8

FOTO7

FOTO6

FOTO4

FOTO1

foto

Önceki İçerikİngiltere’den 1 milyon turist
Sonraki İçerikAhmet Kural’ın annesi Sıla’ya taş attı