Gazeteciler Gününü kutladılar

Gazeteciler Gününü kutladılar
Gazeteciler Gününü kutladılar

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ve üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in davetiyle düzenlenen kahvaltı etkinliğinde kutladı.

foto1

Rıhtım Restoran’daki etkinliğe protokol üyelerinin yanı sıra Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı öncesi gazeteciler Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı. Çelenk sonrası konuşma yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, gazetecilere tanınan bir takım hakların zamanla ellerinden alındığını belirterek, “Bizler bugünü zamanla, kendi içimizde öz eleştiri yapma gününe çevirdik. Türkiye’de gazetecilik yapmak artık o kadar kolaylaştı ki merdiven altı gazeteciler türedi. Kopyala-yapıştır dediğimiz gazeteciler, maalesef her geçen gün artıyor. Bu da aslında bugün kutladığımız günün anlamına karşıda bir emek hırsızlığıdır. Geçen sene Suriye’de 45 gazeteci öldü. Nitekim dün Alanya Adliyesi’nde iki gazeteciye saldırıldı. Bu şartlar altında çalışan gazetecilere haksızlık yapılıyor. Mutlaka bir emek olmalı, emek olmadan yemek olmuyor” dedi. Konuşmaların ardından Rıhtım Restoran’a geçen gazeteciler güneşli hava ve Alanya manzarasında keyifli bir gün geçirdi.

Mehmet Ali Dim
Mehmet Ali Dim

foto3

Gazeteciler Albüm için poz verdi.
Gazeteciler Albüm için poz verdi.

foto5

foto6

foto7

Gönül Arslan, Vildan Rende
Gönül Arslan, Vildan Rende

foto8

foto10

foto11

Hayal Başar, Gülşah Erdem
Hayal Başar, Gülşah Erdem

Birbirinden güzel görüntülerin kaydedildiği kahvaltıda gazeteciler, her yıl 10 Ocak’a özel çeşitli davetler düzenleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti.

Önceki İçerikYeşim Salkım Seda Sayan’a gözdağı verdi
Sonraki İçerikGizem Karaca’dan ‘Hürkuş: Göklerdeki Kahraman’ filminin afişine tepki gösterdi.