Gencebay’ın istifa dilekçesi ortaya çıktı

Orhan Gencebay'ın MESAM istifa dilekçesi sosyal medya aracılığıyla ortaya çıktı.
Orhan Gencebay'ın MESAM istifa dilekçesi sosyal medya aracılığıyla ortaya çıktı.

Arabesk müziğin duayeni Orhan Gencebay, geçtiğimiz ay 2 yıldır üstlendiği Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa etmişti.

Orhan Gencebay
Orhan Gencebay

Orhan Gencebay’ın MESAM istifa dilekçesi sosyal medya aracılığıyla ortaya çıktı. Gencebay dilekçeye göre, “MESAM’da bir sanatçı topluluğuna yakışmayacak davranışlarla karşılaştım. Şeffaf ve denetime açık yönetim olmasını, toplantıların kayıt altına alınmasını istedim ama kabul edilmedi” gerekçesiyle istifa etti.

Gencebay istifa dilekçesinin ortaya çıkması üzerine açıklama yaptı. Usta sanatçı, “MESAM’ın yönetim kurulu toplantılarında; bir sanatçı topluluğuna yakışmayacak birçok davranışa muhatap oldum. Bu hareketlere, mizacım ve duygusal yapım gereği hep hoşgörü ve sabırla yaklaştım. Zaman zaman şahsıma karşı yapılan saygısızlıkları görmezlikten geldim. Ancak eser sahiplerinin ve MESAM’ın çıkarları söz konusu olduğunda, yapılan yanlışları kabul edemem, bu durumun sürdürülmesine sessiz kalamam. Şeffaf, denetime açık bir yönetim anlayışının hepimizin ortak arzusu olmasını istedim. Diğer MESAM Yönetim Kurulu Üyeleri Fuat Güner, Ahmet Selçuk İlkan, Recep Ergül ve Suat Suna’yla birlikte; değerli denetim kurulu üyelerinin ve saygıdeğer meslek mensuplarımızın bilgi ve denetiminin sağlanması, adil bir yönetim anlayışının ortaya konulması, hesap sorulması ve hesap verilmesi için toplantılardaki talep ve söylemlerin kamera kaydına alınıp arşivlenmesini talep ettik. Ancak bu isteğimizi içeren dilekçemiz; Arif Sağ, Cahit Berkay, Ali Rıza Binboğa, Metin Karataş, Ali Haydar Timisi ve Celal Ulusu’nun oy çokluğuyla reddedildi.Söyleyeceğimi dilekçede söyledim. Bu konunun muhattabı MESAM’dır. Kamuoyu ile paylaşmadığım bu dilekçenin nasıl sızdırıldığını araştırma görevi de MESAM’ındır”dedi.

Önceki İçerikAteşböceği Ercan sevenlerini korkuttu
Sonraki İçerikAcun Ilıcalı, Kızına 900 bin TL’lik cip aldı