Genel Kurul düzenlendi

Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin genel kurulu gerçekleştirildi.
Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin genel kurulu gerçekleştirildi.

Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin genel kurulu gerçekleştirildi.

Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin genel kurulu gerçekleştirildi.

Alanya Şoförler Odası Düğün Salonu’ndaki genel kurula Esnaf ve Sanatkarlar 6. Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Alanya Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Alataş, Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir ile kooperatifin üyeleri katıldı.

Genel kurulda önce divan oluşturuldu. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda sonra yönetim ve denetim kurulu raporları ile bilanço ile gelir-gider hesapları okundu. Yönetim Kurulu raporunda kooperatifin borcu bulunmadığı ve 1596 ortağının var olduğu, 92 milyon TL plasmana ulaştığı belirtildi. Daha sonra yönetim, denetim kurulu raporları ve bilanço gelir giderleri ayrı ayrı ibra edilerek oybirliği ile kabul edildi. Gündemde 2018-2019-2020 genel kurullarının birleştirilerek 2021’de yapılması da kabul edildi. Sonra 2018-2019-2020 yıllarına ait tahmini bütçe oylamaya sunularak kabul edildi. Genel kurulda kooperatife gayrimenkullerin satışı için yetki verilmesi de kabul edildi. Genel kurulda yönetim ve denetim kurulu ile bölge temsilcisi seçimi de yapıldı. Buna göre denetim kurulu asil üyeliklerine Ali Akkaya, Servet Karakulak, Ünal Akay, denetim kuruluna Fazıl Şimşek, Fatih Okşar, bölge temsilciliğine Ali Akkaya, Servet Karakulak, Ünal Akay ve Fazıl Şimşek seçildiler.

“Sizler bu ülkenin direklerisiniz”

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Seval Dizerkonca, “Oda seçimleri çok yoğun geçiyor. Bu saatte bu kadar esnafın buraya gelmesi başkanın ne kadar iyi işler yaptığının garantisi. Benim için en önemli konu dürüst ve şeffaf çalışmak. Bu makamlar kimsenin babasının malı değil. Bizden sonra başkaları bu makama gelecek. Benim kapım sizlere açık. Allah hükümetimizden razı olsun. Halk Bankası aracılığıyla bu kredileri size ulaştırıyorsunuz. Hiçbir hükümet döneminde krediye ulaşım bu kadar kolay olmadı. Sizler bu ülkenin direklerisiniz” dedi.

“Bu sene turizm daha iyi olacak”

Başkan Yücel de, “Bizim şehirde esnaf Ahilik kurallarına uygun olarak çalışıyor. Bunu takdirle karşılıyoruz. Bu ülke ne darbeler gördü ama 15 Temmuz’daki bir canilikti. Alanya’da hizmet etmekten mutluluk duyuyorum. Biraz daha sabır. Geçen yıl 29 ülkede stand açtık. Bu sene 36 ülkeye hedef koyduk. Turizmi en iyi şekilde yapan 5 ülkeden biriyiz. Hizmet sektörünün de en iyi ülkelerden biriyiz. Tüm dünyada en aranan yerin Türkiye olduğu dersini çıkardık. Bu sene tarım, turizm ve ticaretin daha iyi olacağına inanıyorum” diye konuştu.

“Krediyi krediyle ödüyoruz”

Akkaya da, “Esnaf olarak krediyi krediyle ödemek gibi bir yanlışlığa gidiyoruz. Esnaf müracaat ediyor. En üst limitimiz 200 bin TL. En üst vademiz 5 yıl. Esnaf olarak nasıl ödeyeceğimizi planlamıyoruz. Bankacılık sistemi ödeme imkanı üzerine kurulmuştur. Ödeme imkanını düşünerek kredi kullanmanızı tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan, geçen yıl kar 300 bin kar eden kooperatifin 48 milyon TL kredi verdiği öğrenildi.

Önceki İçerikMÜSİAD Güllüoğlu’nda toplandı
Sonraki İçerikŞoförler Odası’nın seçim tarihi belli oldu