HOTED Housekeeping Olimpiyatları fuara damga vurdu

HOTED Housekeeping Olimpiyatları fuara damga vurdu

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen fuarı olma özelliğine sahip olan Uluslararası Antalya ANFAŞ Hotel Equipment 2019 Fuarı’nda gerçekleşen HOTED Uluslararası 7. Housekeeping Olimpiyatları her yıl olduğu gibi bu yılda, büyük ilgi gördü.

ANA-SPONSOR-TOLKAR-YÖNETİM-KURULU-BAŞKANI-CENK-KARECE'YE-TEŞEKKÜR-PLAKETİ-TAKDİM-EDİLDİ
Cenk Karece’ye plaket takdim edildi.

Housekeeping camiasının buluşma noktası olarak görülen, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen fuarında 7. Housekeeping Olimpiyatları eğlenceli, bir o kadar da renkli görüntülere sahne oldu. Turizm Okulları ve Oteller olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen olimpiyatlarda, yarışmacılar; hızlı ve standartlara uygun yatak yapımı, towel origami (havluyla figürler oluşturma), elektrikli süpürge ile hızlı süpürme, hızlı mopla süpürme, basket atma, mumya adam gibi çeşitli kategoride yarışarak hünerlerini sergilediler. Aylardır titizlikle hazırlanılan olimpiyatların Jüri üyeliklerini okullar bölümünde, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, TURSAD Başkanı Bülent Bilgiç, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Salvur, Özgül Termal Genel Müdürü Süleyman Çınaroğlu, AGC Yönetim Kurulu Üyesi ve Tersane Medya Sahibi Mehmet Çelik, Hk dergisi genel yayın yönetmeni Alpay Erus, HOTED Onursal Başkanı ve başdanışman Ecutive Hk müdürü Hakan Halit Yeni gibi isimlerden oluşurken, oteller bölümünün jüri üyeliklerinde ise, ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kaptan, Turizm dosyası sahibi ve turizm yazarı, gazeteci Halil Öncü, Bodrum Hk Derneği Başkanı Recai Akman, Adem&Eve Hk Müdürü Nurhayat Altay, Nirvana Hk Müdürü Hüseyin Varol, Tolkar Yönetim Kurulu Üyesi Cenker Karece gibi turizmin duayenleri ve  tanınmış renkli simaları yer aldı.

ONURSAL-BAŞKAN-VE-BAŞDANIŞMAN-HAKAN-HALİT-YENİ,-CAMİAMIZ-VE-TURİZM-İÇİN-HOUSEKEEPING--OLİMPİYATLARINI-ÇOK-ÖNEMSİYORUZ
Hakan Halit Yeni

AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK

HOTED’in kurucusu, Onursal Başkanı ve Baş Danışmanı Executive Hk Müdürü Hakan Halit Yeni, olimpiyatlara destek veren, katılan ve katkı sağlayanlara teşekkür ederken, farkındalık yaratmak ve mesleğin renkli yüzünü sergilemek adına olimpiyatların Housekeeping mesleği ve Türk turizmi adına çok önemli olduğunun altını çizdi. Onursal Başkan Yeni, “Housekeeping departmanı konaklama sektörünün, yüzü aynasıdır. Sağlıklı yaşamın korunması ve geri dönüşüm turizminin yegane teminatıdır. Turizmde sürdürülebilirlik adına,  housekeeping in her yönüyle geliştirilmesi, çıtasının yükseltilmesi sadece bu mesleğin mensupları için değil, işletmecilerimiz, yatırımcılarımız ve tüm turizm camiamız için de çok büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda çalışmalarımıza desteğini esirgemeyen herkese canı gönülden bir kez daha teşekkür eder, saygı ve şükranlarımı sunarım.

TÜM-YARIŞMACILAR-BÜYÜK-BİR-HEYECANLA,-KIYASIYA-MÜCADELE-ETTİLER

Dostlarımızın da destek ve katkılarıyla yapılan bu ve benzeri çalışmalar sayesinde housekeeping departmanı her yıl daha da önem kazmaya devam edecektir. Özellikle gençlerimize housekeeping departmanını sevdirmek ve mesleğin tercih edilirliğini arttırmak adına, çalışmalarımıza en üst seviyeden devam edeceğiz” dedi. Hakan Halit Yeni, turizm okullarının yarışmalara göstermiş oldukları ilgi, alaka ve yüksek katılımın memnuniyet verici olduğunu, önümüzdeki yıl bir değişikliğe giderek, artık ilk üçü değil, tüm kategorilerde birinci seçeceklerini dolayısıyla katılımcıların emek, çaba ve harcadıkları zamanın karşılığında daha çok mutlu olmalarının sağlanacağının müjdesini verdi.   

ANFAŞ-FUARI-YÖNETİMİNE-TEŞEKKÜR-PLAKETİ-TAKDİM-EDİLDİ
ANFAŞ yönetimine plaket takdim edildi

HOTED BAŞKANI TOPUZEL, ‘MEMNUNUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

HOTED Alanya Başkanı Sevgi Topuzel, “HOTED Housekeeping Olimpiyatları başta olmak üzere, desteğini esirgemeyen ana sponsorumuz Tolkar başta olmak üzere, kullanılan ekipmanlarda, ulaşımda, ikram gruplarımızda ve olimpiyatlarımızda ihtiyaç duyduğumuz her konuda bizlere desteğini esirgemeyen çözüm ortaklarımıza, bizleri onurlandıran, turizmcilerimize, meslektaşlarımıza, saydı değer jüri üyelerimize, geçmiş dönem başkanlarımıza, yönetim kurulumuza, katılan ve katkı sağlayan üye ve meslektaşlarımıza en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada çalışmalarımıza ara vermeden, tüm hızıyla devam edeceğiz’’ dedi.

OLİMPİYATLAR-REKLİ-GÖRÜNTÜLERE-SAHNE-OLDU

Yarışmada dereceye girenler kupa ve madalyalarla ödüllendirilerek, olimpiyat tişörtleri hediye edildi. Ayrıca yarışmalara katılan okul ve otellere kurum ve kuruluşları adına jüri üyeleri tarafından katılım plaketleri takdim edildi. Dört günlük fuarda, iki gün süren organizasyona destek veren, katkı sağlayan firmalara ve jüri üyelerine teşekkür plaket takdim edilmesiyle birlikte, toplu hatıra fotoğrafı çekilirken, yarışmalar sone erdi.

7. Uluslararası Housekeeping Olimpiyatları’nda derece giren okullar ve oteller;

Turizm Okulları Kategorisi

OKULLARIN-BİRİNCİSİ
Okullar Kategorisi birincisi
Manavgat Fethi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
OKULLARIN-İKİNCİSİ
Okullar Kategorisi ikincisi
Evliya Celebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
OKULLARIN-ÜÇÜNCÜSÜ
Okullar Kategorisi üçüncüsü
Serik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Oteller Kategorisi

OTELLER-KATEGORİSİ-BİRİNCİSİ-ÜTOPİA--OTEL-ALANYA
Oteller Kategorisi birincisi
Utopia World Resort Hotel
OTELLER-KATEGORİSİ-İKİNCİSİ
Oteller Kategorisi ikincisi
Cesurlar
OTELLER-KATEGORİSİNİN-ÜÇÜNCÜSÜ
Oteller Kategorisi üçüncüsü
First Class Resort Hotel

Jüri özel ödülü

Portobello Resort Otel

Önceki İçerikNurhan ve Gökhan hayatlarını birleştirdi
Sonraki İçerikSezon çalışmaları tam gaz