IKEA Antalya mağazasının açılışına yoğun ilgi

IKEA, Türkiye’deki yedinci mağazasını, Antalya Kepez’de Agora Alışveriş Merkezi’nde hizmete açtı.
Antalya'daki mağaza için 30 milyon dolarlık yatırım yapıldı.

IKEA, Türkiye’deki yedinci mağazasını, Antalya Kepez’de Agora Alışveriş Merkezi’nde hizmete açtı.

Açılışına büyük ilgi gösterilen Antalya’daki ilk IKEA mağazasında, 20 bin metrekarelik alanda her zevke ve her bütçeye uygun 8 bin çeşide yakın mobilya ve ev aksesuarı tüketicilerin beğenisine sunuluyor. IKEA Antalya mağazası, İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund, Maya Holding ve IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı, IKEA Türkiye CEO’su Fuat Atalay, Odak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan Oral ve IKEA Türkiye, Maya ve Odak gruplarının yönetici ve çalışanlarının katıldığı bir törenle açıldı. Açılışa, Antalyalıların da ilgisi yoğun oldu.

 Gürcan Oral
Gürcan Oral

Maya Holding ve IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer açılışta yaptığı konuşmada, 2005 yılından bu yana Türkiye’de mobilya ve dekorasyon trendlerine yön verdiklerini belirterek, “Antalya mağazamızla birlikte Türkiye genelindeki mağaza sayımız 7’ye çıktı. Mağazalarımız, iki ayrı lokasyondaki sipariş ve teslim noktalarımızın yanı sıra internet mağazamız aracılığıyla tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Türkiye’deki mağazalarımızda yaklaşık 8 bin ürün çeşidi yer alıyor. Antalya mağazamızla birlikte, toplam satış alanımızın büyüklüğü 200 bin metrekareye ulaştı. Aramıza yeni katılan çalışma arkadaşlarımızla birlikte IKEA’nın Türkiye’de sağladığı doğrudan ve dolaylı istihdam da 5.500 kişiye yaklaştı. Bu yıl tüm mağazalarımızda yaklaşık 17 milyon ziyaretçi ağırlamayı öngörüyoruz” dedi.

IKEA Antalya mağazasının açılışına yoğun ilgi

30 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya’nın yaşam tarzı, kültürel değerleri, artan nüfusuyla IKEA için önem taşıdığını vurgulayan Özsüer, “Antalya mağazamız için bina inşaatı hariç yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yaptık. IKEA’yı uzun bir süredir bekleyen Antalya’yı markamızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Kepez bölgesindeki kentsel dönüşümün bir parçası olmanın da heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

Lars Wahlund
Lars Wahlund

3 MİLYON ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Özsüer, yaklaşık 30 milyon dolar yatırımla faaliyete geçen IKEA Antalya mağazasının, çevre illere de açılma, ürünlerini ulaştırma fırsatı sunacağını dile getirerek, “Başta Antalyalılar olmak üzere çevre illerden de geleceklerle birlikte yıllık ortalama üç milyon ziyaretçiyi ağırlamayı öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

IKEA TÜRKİYE VE IKEA ANTALYA MAĞAZASI HAKKINDA

IKEA Antalya mağazası yaklaşık 20 bin metrekare büyüklüğündedir.

IKEA Antalya’da doğrudan ve dolaylı yaklaşık 300 kişi çalışacak.

IKEA Antalya’da 8 bin çeşide yakın ürün satışa sunulacak.

IKEA Antalya mağazasında 2.250 araçlık otopark hizmet verecek.

Global IKEA Türkiye’den yıllık 600 milyon dolarlık mal satın alıyor.

Önceki İçerikBarcın Optik hizmette
Sonraki İçerikDemet Özdemir oy kullanmaya sevgilisiyle gitti