İlk mezunlarını verdi

Özel Alanya Sağlık Meslek Lisesi bu yıl ilk mezunlarını verdi
Özel Alanya Sağlık Meslek Lisesi bu yıl ilk mezunlarını verdi

Özel Alanya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Gold City Otel’de düzenlenen muhteşem bir tören ile ilk mezunlarını verdi.

Özel Alanya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi

4 yıl önce eğitim hayatına başlayan Özel Alanya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 10’u Acil Tıp Teknisyenliği, 70’i Hemşirelik bölümünden olmak üzere 80 öğrencisini mezun etti. Gold City Otel’de düzenlenen mezuniyet törenine Okul Kurucusu Erdal Sayi başta olmak üzere Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel ve birçok davetli katıldı.

Okul birincisi Dilek Görücü plaketini Erdal Sayi'nin elinden aldı.
Okul birincisi Dilek Görücü plaketini Erdal Sayi’nin elinden aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende birbirinden güzel görüntüler kaydedildi. Törenin başında konuşma yapan Özel Alanya Sağlık Meslek Lisesi Kurucusu Erdal Sayi mezun olan tüm öğrencilere meslek hayatlarında başarılar dileyerek, “Mezun olan öğrencilerimiz yetişmiş birer elemen olarak şanslı bir sektörde görev alacaklar. Velilerimize, okulun açıldığı günden buyana verdikleri destekten, gösterdikleri özveri ve dayanışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki meslek hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Dilek Görücü
Dilek Görücü

Okul Müdürü Zeynep Karahan ise konuşmasında velilere hitaben, “ilk mezunlarımızı vermek için toplandıysak bunun asıl mimarları siz değerli velilerimizdir. En başından beri kurumumuza verdiğiniz destek, bizlere duyduğunuz güven ve inancınız bizleri bugünlere getirdi. Bunun için kurumum adına hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Daha sonra Karahan öğrencilerine hayatta karşılarına çıkan zorluklardan yılmamalarını öğütledi. Konuşmaların ardından Okul birincisi Dilek Görücü plaketini Erdal Sayi’nin elinden aldı. Görücü konuşmasında başarısında emeği geçen ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti. Meslek Dersleri Öğretmeni Tuğba Yılmaz tarafından yapılan meslek andı ile mesleğe bir adım daha atan geleceğin sağlıkçıları, mezuniyet pastasının ardından keplerini attı. Heyecanları gözlerinden okunan geleceğin sağlıkçıları, keplerini attıktan sonra öğretmenleri ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Tören sonunda davetliler ve okul yönetimi öğrenciler ile birlikte mezuniyet kokteylinde bir araya gelerek keyifli anlar yaşadı.

Özel Alanya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi2

Özel Alanya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi3

Önceki İçerikAlişan nişanlandı
Sonraki İçerikTalisman Çocuk Şenliği büyüledi