Kasımoğlu ağalığından vazgeçmedi

Kasımoğlu Kerim Yılmaz
Kasımoğlu Kerim Yılmaz

Alanya’nın ünlü yaylası Gökbel’de 13 yıldır düzenlenen Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde, başpehlivanlık mücadelesi kadar Güreş Ağası mücadelesi de merakla bekleniyordu.

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi
Kasımoğlu Kerim Yılmaz

Güreş ağalığı için 5 kişinin yarıştığı açık artırmayı, 207 Bin Lira ile en yüksek teklifi veren iş adamı Kasımoğlu Kerim Yılmaz kazandı.

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -2

Beşinci kez ağa oldu

2013 yılından bugüne kadar güreş ağalığını kimseye bırakmayan altın kemerli Kerim Yılmaz, beşinci kez Gökbel Güreş Ağası oldu. Kerim Yılmaz, omuzlar üzerinde halkı selamladıktan sonra yaptığı konuşmada “Ata sporumuzu yaşatmak için emek harcayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -3

İkinci altın kemere doğru

Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 3 yıl üst üste Güreş Ağası olanlara ebedi olarak verilen Altın Kemer’e sahip olan Kasımoğlu Kerim Yılmaz, önümüzdeki yıl da Güreş Ağası olursa ikinci altın kemerini alacak. Kerim Yılmaz’ın bu yıl da ağalığı bırakmaması “Kasımoğlu ikinci altın kemere doğru emin adımlarla gidiyor” yorumlarına sebep oldu.

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -5

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -6

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -7

Kerim Yılmaz kimdir?

Alanya’nın “Kasımoğulları” olarak bilinen ailesinin genç kuşak temsilcisi olan Kerim Yılmaz, uzun yıllardır turizm ve ticaret ile uğraşıyor. Turizm Seyahat Acentesi çatısı altında uçak bileti satışı, oto kiralama, tur faaliyetleri yürüten Kasımoğlu, kürk ve deri giyim mağazası da işletiyor ve tarım sektöründe de üretim yapıyor. Sosyal sorumluluk faaliyetlerinden geri kalmayan genç işadamı sivil toplum örgütlerinde de görev alıyor. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nde (ALTSO) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu’nda (ALTAV) çalışmalara katılan Yılmaz, özellikle yurt dışındaki turizm fuarlarında Alanya’nın tanıtım için aktif görev alıyor.

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -8

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -9

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -10

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -11

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -12

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -13

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -14

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -15

Kasımoğlu Kerim Yılmaz Ağalıktan vazgeçmedi -16

Önceki İçerikİkinci kez baba oldu
Sonraki İçerikEn Vie’de sürpriz parti