Kaymakam Ürkmezer eğitim yuvalarını inceledi

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Kargıcak Anaokulu ve Emine Gümrükcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu

İlk olarak devlet yatırımı olan Kargıcak mahallesinde 12 derslikli olarak planlanan Kargıcak Anaokulu inşaatını ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer okul inşaat alanını gezerek Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve yüklenici firmadan bilgi alıp inşaat çevresi ve katlarda incelemelerde bulundu.

Daha sonra hayırsever Gümrükcüler ailesi tarafından yaptırılan 24 derslikli olarak turizm temalı olarak eğitim verecek olan Emine Gümrükcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaat alanını gezen Kaymakam Ürkmezer inşaatın son durumu ile ilgili bilgi alarak yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Ürkmezer ‘’ İlçemizde mahallelerimizin ihtiyacına göre devletimiz ve hayırseverlerimiz tarafından gereken yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Bu anlamda Kargıcak mahallemizde ilk olarak 12 derslikli olarak planlanan Kargıcak anaokulu inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. İnşallah okulumuz 2024 Eylül ayında tam gün eğitim sistemiyle eğitim öğretime başlayacak. Şimdiden hayırlı olsun. Diğer ziyaretimizi ise hayırsever Gümrükcüler ailesi tarafından 24 derslikli olarak yapılması planlanan ve turizm temalı olarak eğitim verecek okulumuza yaptık. Okulumuz inşallah bölgemiz ve Alanya’mızın turizmi için kalifiyeli turizmciler çıkartacak. Hayırseverlerimize teşekkür ediyor, Alanya’mıza hayırlı olsun.’’ dedi.

Kaymakam Ürkmezer’e ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz eşlik etti.

Önceki İçerikNKA Solar Enerji Alanya’da açıldı
Sonraki İçerikBaşkan Özçelik’ten 23 Nisan mesajı