Kent Konseyi: Alanya’nın bekleyecek zamanı yok

Alanya Kent Konseyi’nin Turizm Komisyonu toplantısında, turizm sezonu devam ederken sorunların da beraberinde devam ettiğine vurgu yapıldı ve
Turizm Komisyonu üyeleri yaşanan sorunları için bir araya geldi.

Alanya Kent Konseyi’nin Turizm Komisyonu toplantısında, turizm sezonu devam ederken sorunların da beraberinde devam ettiğine vurgu yapıldı ve “Alanya’nın bekleyecek zamanı yok, sorunları bir an evvel aşmalıyız” denildi.

Nurhan Özcan, Mustafa Kahya
Nurhan Özcan ve Mustafa Kahya

Alanya Kent Konseyi’nin her ayın ilk haftası gerçekleşen Turizm Komisyonu toplantısında, Şubat ayındaki toplantıda yapılan uyarılara rağmen hala çözüme kavuşturulamamış olan ve turizmden ekmek yiyen esnafın kurtarılması için son derece önemli olan ulaşım sorununa değinildi. Turizm Komisyonu Başkanı Mustafa Kahya, “Minibüs hatları ve ulaşım sorunu çözülmeyince esnaf bu yıl da turizmden yeterince nasibini alamıyor. Otellerimiz dolmuş olsa bile şehir merkezindeki esnaf iş yapamamaktan, müşteri olmamasından şikayet ediyor. Biz bunları Şubat ayındaki toplantımızda da dile getirmiştik ve çözüm olarak ulaşım sorununun aşılması gerektiğini ifade etmiştik. Alanya’da tatil yapan turist şehir merkezine kolay ulaşamıyor. Alanya şehir merkezinden uzaktaki otellerde kalan turiste, alışveriş ya da şehir turu yapabilmeleri için kolay ulaşım olanağı sağlamak zorundayız. Okurcalar otobüsü Avsallar bölgesinden, Avsallar otobüsü Konaklı’dan yolcu almıyor. Bunu biz anlayabiliriz ancak turistin bunu anlamasını beklemek çok mümkün değil. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi toplu taşıma konusunda çok acil düzenleme yapmaları gerekli. Turistin çok zor şartlarda zahmet çekerek Alanya şehir merkezine gelmelerinin mümkün olmadığını yaşayarak görüyoruz. Turistin şehir merkezine gelebilmesi için aradaki tüm engellerin kaldırılması gerekiyor. Bu sorunun çözümü için bekleyecek zamanı kalmadı Alanya’nın. Çünkü Temmuz ayına girdik. Sezonu ortalamak üzeriyiz. Sezon sonunda pişman olmamak için acilen bu sorunun çözümü şart” dedi.

Önceki İçerikKemal Sunal’ın eşi törende göz yaşlarına boğuldu
Sonraki İçerikÜnlü yönetmenin acı günü