Kent Konseyi Başkanı Özcan, Çatalca gezisini değerlendirdi

Kent Konseyi Başkanı Özcan, Çatalca gezisini değerlendirdi
Kent Konseyi Başkanı Özcan, Çatalca gezisini değerlendirdi

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Alanya Kent Konseyi Yerel Gündem 21 Evi’nde düzenlenen kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldi.

Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan

Nurhan Özcan, kahvaltıda ‘Alaiye Şehitleri Anma ve Kültür Gezisi’ hakkında bilgi verdi. 7 gün süren ve 400 kişinin katıldığı gezinin, Bursa ile başlayıp İstanbul’da sona erdiğini belirten Özcan, “Gittiğimiz yerlere ekonomik olarak hareketlilik getirdik, bu bağlamda yöre insanı ve esnafı bizi çok iyi karşıladı. Gezimiz Bursa ile başladı, Çanakkale, Edirne ile devam edip, İstanbul’da Alanyalılar Gecesi ile son buldu. Gezimiz boyunca tarihimizdeki manevi değeri olan yerleri ziyaret edip, şehitlerimize dua ettik. Bölge basını gezimize geniş yer verdi. Bu gezimizde hem şehitlerimizi ziyaret ettik, hem gezdik, hem Alanya tanıtımına katkı sağladık. Kültür gezilerimiz devam edecek, gezilerimize katılmak isteyen vatandaşlarımız etkinliklerimizi www.alanyakentkonseyi.org.tr adresinden ve Alanya Kent Konseyi’nin Facebook sayfasından takip edebilirler” dedi.

“Tüzükte yer alan hemşerilik bilincinin ve sosyal dayanışmanın geliştirilmesi doğrultusunda çalışmalarımızı geliştirerek sürdürüyoruz”

Çatalca’daki resmi törene 1.500 kişinin katıldığını belirten Özcan sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Çatalca’da Kaymakam, Belediye Başkanı, Çatalca ve bölgeden gelen büyük bir kalabalığın katılımıyla resmi tören düzenledik. Törene bin beş yüz civarı katılım oldu. Alanya’dan gidip vatan toprağı için şehit düşen dedelerimize şükran duygularımızı ifade ettik. Daha sonra Alanyalılar Gecesinde, İstanbul’da yaşayan Alanyalılarla kaynaşma fırsatı bulduk. Kent Konseyinin tüzüğünde yer alan, hemşerilik bilincinin ve sosyal dayanışmanın geliştirilmesi doğrultusunda çalışmalarımızı geliştirerek sürdürüyoruz. Bu geceyi de bu amaçla düzenledik, gecemize bin beş yüz civarı kişi katıldı. Bu gecede bize destek veren, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal’a ve gezi boyunca görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan-2
Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan

Faruk Nafiz Koçak
Faruk Nafiz Koçak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan

Kent Konseyi- Alanyalılar Gecesi
Alanyalılar Gecesi’nde katılımcılar doyasıya eğlendiler.
Kent Konseyi Çatalca gezisi
Geziye katılanlar toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kent Konseyi Çatalca gezisi -2

Kent Konseyi Çatalca gezisi -3
Düzenlenen resmi törende duygusal anlar yaşandı.

Önceki İçerikVictoria’s meleklerini Ashley Graham protesto etti
Sonraki İçerikRap müziğinin yıldızları yollarını ayırdı