Kent Konseyi’nden anlamlı sergi

Alanya Kent Konseyi, Alanya Belediyesi ve Sille Sanat Sarayı işbirliğiyle 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin103. yıl dönümü anısına anlamlı bir sergiye imza attı.
Alanya Kent Konseyi, Alanya Belediyesi ve Sille Sanat Sarayı işbirliğiyle 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin103. yıl dönümü anısına anlamlı bir sergiye imza attı.

Alanya Kent Konseyi, Alanya Belediyesi ve Sille Sanat Sarayı işbirliğiyle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü anısına anlamlı bir sergiye imza attı.

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -2

Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı anısına Kızılkule’de hazırlanan ‘Atatürk Temalı’ sergide, Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan Sille Sanat Sarayı üyesi kadın fotoğrafçıların çektiği Atatürk fotoğrafları sergilendi. Sergiye Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Siyasi Partilerin Başkanları ve üyeleri, Oda Başkanları ve birçok kişi katıldı. Etkinliklerinde aynı zamanda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de hatırladıklarını belirten Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, “Sille Sanat Sarayı üyesi kadınlarımızın çektiği Atatürk fotoğraflarından bir sergi açtık. Bu sergimizde Sille Sanat Sarayı Kadınlarımızın gözünden Atatürk’ü anlatıyoruz. Sergimiz bir hafta boyunca Kızılkule’de sergilenecek. Sanatçılarımızın eserlerini tarihi dokuyla da harmanlamak istediğimiz için bu mekanı seçtik. Başta Sille Sanat Sarayı başkanı ve üyeleri olmak üzere sergimizin hazırlığında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -3

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -4

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -5

“Sanatın olmadığı yer her zaman karanlıktır”

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -6
Sille Sanat Sarayı üyeleri katkılarından dolayı Alanya Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Ali Yenialp’e hediye takdim etti.

Alanya Belediyesi adına sergiye katılan Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, sanatın olmadığı yerin her zaman karanlık olacağını belirterek, “Bir bakın nerede sanat olursa orada aydınlık vardır. Kitap vardır, resim vardır, müzik vardır… Bunları hayatımızdan çıkarırsak geriye hiçbir şey kalmaz. Karanlık aydınlıktan nasıl kaçarsa, karanlıkları aydınlatmak için bu tür etkinliklerin çok önemi vardır. Bu tür etkinlikler hem günü hatırlatır, hem de ileriye yönelik atacağımız adımlarımızı belirler” dedi.

Birbirinden güzel görüntülerin kaydedildiği sergide konuşmaların ardından Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi tarafından hazırlanan hediyeler Sille Sanat Sarayı üyelerine takdim edildi. Sille Sanat Sarayı Üyeleri de Alanya Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Ali Yenialp’e desteklerinden dolayı hediyelerini takdim etti.

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -7

Sille Sanat Sarayı fotoğrafçılarından Fatma Gökmen, Ayla Ciritoğlu

Alanya Belediyesi Kültür Evi Rölyef Kursu Eğitmeni Ayşe Gümüş ve kursiyerleri
Alanya Belediyesi Kültür Evi Rölyef Kursu Eğitmeni Ayşe Gümüş ve kursiyerleri

Neşe Jeral, Canan Özcan, Aslan Uslu
Neşe Jeral, Canan Özcan, Aslan Uslu

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -8

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -9

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -10
CHP Alanya İlçe Başkanı ALi Takavut ve parti üyeleri

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -11

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -12

Alanya Kent Konseyi Kızılkule Sille Sanat Sarayı üyeleri fotoğraf sergisi -13

Önceki İçerikYabancı uyruklu öğrencilerin İstiklal Marşı yarışı
Sonraki İçerikMersin Valisi Güllüoğlu’ndaydı