Kızılkule Komutan Anders ordusuna ev sahipliği yapıyor

Kızılkule Komutan Anders ordusuna ev sahipliği yapıyor

Alanya Belediyesi ve Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği işbirliğiyle KızılKule’de ‘’Genarel Anders’in- Umudun Peşinde’’ adlı sergisi Büyükelçi Maslahatgüzarı ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp’in katılımlarıyla açıldı.

 

Kızılkule Komutan Anders ordusuna ev sahipliği yapıyor

Polonya Cumhuriyeti bağımsızlığının 100.yıl dönümü kutlamalarına denk getirilen ‘’Genarel Anders’in- Umudun Peşinde’’ adlı sergisine Polonya Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Robert Rokıckı, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz, İsveç Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş, Hamdullah Emin Paşa üniversitesi Rektörü Mehmet Durdu Öner, Yabancılar Meclis Başkanı, Göç İdaresi Başkanı Alanya’lı ve Polonya’lı vatandaşlarımız da katıldı.

12

Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği Başkanının açılış konuşmasıyla başladı.Dernek Başkanı Anna Maria Bielecka açılış konuşmasında; birlikte yaşamanın önemini ve birlikteliğin iki millete önemli deneyimler kazandırdığını vurguladı. Ünlü Komutan Anders’ının Polonya’nın bağımsızlığı için öneminden kısaca bahsetti.

4

ALİ YENİALP: POLONYALI YENİ ALANYALILAR
‘’123 yıllık bir aradan sonra 1918 yılında kazanılan bağımsızlığınızın 100. Yılını kutlayan dost ülke Polonya’nın bağımsızlık gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Burada yaşayan Polonyalı Yeni Alanyalılara sevgi ve saygı ile beraberce yaşadığımız gibi, tüm Polonya halkını ülkemizde ve ilçemizde görmekten mutluluk duyuyorum’’ dedi.

5

ROBERT ROKICKI: TÜRK DOSTLARIMIZA TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM
Polonya Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı konuşmasında : ‘’Polonya’nın bağımsızlığı için savaşan ve çaba sarfeden herkesi saygıyla anıyorum. Polonya’nın esaret altında olduğu dönemlerde, uluslararası arenada bizi destekleyen Türk dostlarımıza da teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca bu serginin anlattığı Anders Ordusu askerleri, Türkiye’den de geçmiş ve burada büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. Gösterilen bu misafirperverlik için ayrıca teşekkür ederim.’’ dedi.

Alanya Belediye Başkan yardımcısı Ali Yenialp muz lifinden yapılmış çiçek hediye etti. Polonya Büyükelçi Maslahatgüzarı da Ali Yenialp’e hediyesini sunduktan sonra kurdele kesimiyle sergi açılışını yaptı. 20 Kasıma kadar Kızılkule’de halka sergilenecektir.

11

10

9

7

6

3

Önceki İçerikOyuncu Gizem Karaca otelden kovuldu
Sonraki İçerikİsabet öğrencileri okçuluk eğitimi alıyor