‘Küçük Prens’ e muhteşem yorum

'Küçük Prens' e muhteşem yorum
'Küçük Prens' e muhteşem yorum

‘Küçük Prens’ isimli çocuk tiyatrosunun basın tanıtımı bugün Alanya Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Hüseyin Çinal, Nil Banu Engindeniz ve oyuncular aileleriyle birlikte Albüm'e poz verdi.
Hüseyin Çinal, Nil Banu Engindeniz ve oyuncular aileleriyle birlikte Albüm’e poz verdi.

Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi ile Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi tarafından ortaklaşa hazırlanan ‘Küçük Prens’ isimli çocuk tiyatrosunun basın tanıtımı bugün Alanya Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Foto 2

Yaklaşık 15 ay süren bir prova döneminin ardından 11 özel çocuk, Fransız Yazar Antoine de Saint-Exupery tarafından yazılan ‘Küçük Prens’ isimli çocuk oyununu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için hazırladı. Düzenlenen basın açıklamasında, hazırlanan oyunla ilgili Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal ve Yönetmen Nilbanu Engindeniz açıklama yaptı. Renkli görüntülerin kaydedildiği basın lansmanında oyunculardan Mustafa Can Karadede’nin de doğum günü kutlandı. Karadede, arkadaşları tarafından hazırlanan sürprize çok mutlu olduğunu belirterek herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Nil Banu Engindeniz
Nil Banu Engindeniz

15 ay çalıştılar

15 ay boyunca 11 özel çocukla büyük fedakarlık gösterilerek oyunu hazırladıklarını belirten Yönetmen Nilbanu Engindeniz, “Özel çocuklarımızdan özel bir oyun. Oyunda büyük emek var” dedi. Tiyatro Müdürü Çinal ise, “Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum. 15 ay boyunca sabırla bu çocukları taşıyan annelere de ayrıca teşekkür ediyorum. Oyunumuz AKM’de sahnelenecek. Bu oyunu mutlaka herkes görmeli” şeklinde konuştu. Oyun ücretsiz olarak seyirciyle buluştu.

Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal
Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal

Lansmanın ardından oyunculardan Mustafa Can Karadede'nin doğum günü kutlandı.
Lansmanın ardından oyunculardan Mustafa Can Karadede’nin doğum günü kutlandı.

Foto 6

Foto 7

Foto 8

Foto 9

Foto 10

Foto 11

Foto 12

Önceki İçerikDünyaca ünlü şef Leonard Slatkin Antalya’daydı
Sonraki İçerik“Eczacılarımızın güvenlerine layık olacağım”