Küçük ressamdan muhteşem sergi

Rana Kuru
Rana Kuru

Alanya’da yaşayan ortaokul öğrencisi Rana Kuru’nun çizdiği resimlerin yer aldığı resim sergisi ziyarete açıldı. Sergideki eserler büyük beğeni topladı.

Rana Kuru
Rana Kuru

Küçük yaşına rağmen büyük ressamlara taş çıkartacak resimler çizen ve 3 yaşında resim çizmeye başlayan 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi Rana Kuru, ilk resim sergisini açtı. Karma resimlerden oluşan Kuru’nun tuvaline yansıttığı 39 eser, Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışına Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er de katıldı. Öğrencilerin ve velilerin bulunduğu kalabalık eşliğinde açılan sergide Rana’nın çizdiği resimler büyük beğeni topladı.

6. sınıf öğrencisi Rana Kuru, 3 yaşından beri resim çizdiğini söyledi. Kuru, ”Anasınıfında öğrenim görürken çok hırçınmışım. O yüzden annem elime kalemleri vermiş. Elime kalem aldığım günden beri çok güzel resimler çiziyorum ve resim yapma alışkanlığına devam ediyorum. Resim çizerken adeta olayı yaşıyorum. Resim çizmek gerçekten eğlenceli herkese tavsiye ederim” dedi.

Uğur Kuru, Rana Kuru ve Şule Kuru
Uğur Kuru, Rana Kuru ve Şule Kuru

“Bir defa da olsa resim çizin”

Yaşıtlarının bilgisayar yerine resim çizmeye yoğunlaşmasının daha iyi ve sağlıklı olacağını hatırlatan Kuru,” Ben herkes hayatında bir defa da olsa resim çizmeli. Ben resimler yaparak gelecekteki hayal tablosunu oluşturdum. Sınıfta en güzel resim çizen benim ve bence çok eğlenceli bir duygu” diye konuştu.

Rana Kuru AKm resim sergisi -5

“Gerçekten çok güzel çiziyor”

Rana’nın resim çizmeye olan sevgisini anlatan annesi Şule Kuru ise şunları söyledi:” Rana çok geç konuşan bir çocuktu. Geç konuştuğu için çok hırçın ve agresifti. Özel bir kreşten çok agresif ve sinirli olduğu için atıldı. Hatta bize ‘Rana’yı psikoloğa götürün’ dediler. O dönem agresifliğini gidermek için Rana’ya boya kalemleri aldım. Sonradan fark ettik ki Rana gerçekten çok güzel çiziyor ve gittikçe de sinirliliği, agresifliği geçmeye başladı. Sakinleşti hatta övgüler almaya başlayınca kendine olan güveni artmaya başladı. O günden bu yana kalemi elinden bırakmadı. Okul hayatında da çeşitli yarışlara katıldı ve başarlar kazandı. Asla çocuklarınıza onları oyalamak için bilgisayar, telefon vermeyin. Resim yapmak çocukları gerçekten mutlu ediyor. Farklı bir dünyaları oluyor ve kendilerine güvenleri artıyor. Rana resim yaptığında mutlu oluyor. Sağlıklı bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız teknolojik aletlerden uzak durmalısınız” ifadelerini kullandı. Rana Kuru’nun eserlerinin yer aldığı sergi 20 Nisan’a kadar 10.00-18.00 saatleri arasında açık kalacak.

Rana Kuru AKm resim sergisi -2-Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er

Rana Kuru AKm resim sergisi -4

Rana Kuru AKm resim sergisi -3

Rana Kuru AKm resim sergisi

Önceki İçerikAnex Almanya’da büyüyecek
Sonraki İçerikAntalya Akıllı Kent oluyor