Lösemi değil iyilik bulaşır

AHEP Lösemi farkındalık

Alanya’nın tek LÖSEV kampüsü olan AHEP Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu 2-8 Kasım haftası nedeniyle farkındalık çalışmaları gerçekleştirdi. Topluluk, çalışmalarında, ‘Lösemi değil iyilik bulaşır’ temasını işledi.

AHEP Lösemi farkındalık

Alanya’nın tek LÖSEV kampüsü olarak faaliyetler gösteren Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu (AHEP SASST) 2-8 Kasım haftası nedeniyle farkındalık çalışmaları yaptı. Koruyucu maskeleriyle gündelik yaşamda karşımıza çıkan Lösemi hastası minik kahramanların, hastalığının bulaşıcı olmadığına dikkat çekerek, hastaların dışarıdan gelen enfeksiyon riskine karşı maske taktığını vurgulamak için aynı maskelerden taktılar.

AHEP Lösemi farkındalık Şebnem Köseoğlu

Başta rektör Prof. Dr. Mehmet D. Öner olmak üzere Alanya HEP Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri maskeyle verdikleri pozla “Lösemi değil, iyilik bulaşır” mesajı vererek herkesi destek olmaya davet etti.

AHEP Lösemi farkındalık (4)

Uzun yıllar çeşitli kuruluşlarla işbirliği halinde çalışan ve geçtiğimiz yıl LÖSEV kampüsü olma yolunda ilk adımını Alanya HEP Üniversitesi Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu öğrencileri, bu sene LÖSEV’in ülke çapında başlattığı maske takma kampanyasını üniversiteden yola çıkarak Alanya genelinde uygulanmasını sağladı.

AHEP Lösemi farkındalık (6)

AHEP Lösemi farkındalık (5)

AHEP Lösemi farkındalık (3)

Önceki İçerikDarp olayında kan donduran detaylar ortaya çıktı
Sonraki İçerikAcun Ilıcalı’dan eşine gül jesti