Makedon Basını Alanya’da

Makedon Basını Alanya'da
Makedon Basını Alanya'da

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) alternatif pazar çalışmalarını sürdürüyor.

Makedon Basını Alanya'da-5

Bu kapsamda Makedonya Tanıtma Müşaviri Hakan Özçelik ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü yetkilisi Sibel Uygar’ın katkılarıyla Makedon basınından 2 ulusal TV, bir ajans, bir gazete ve web haber portalı çalışanı, ALTAV tarafından Alanya’da ağırlanıyor.

Makedon Basını Alanya'da-9

Heyet Alanya’da bulunduğu süre içerisinde Kleopatra Plajı, Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi, Kemal Atlı Alanya Kültür Evi, İpek Atölyesi, Ehmedek, Süleymaniye Camii, Tophane Mahallesi, Tersane, Kızılkule, Dim Çayı, Dim Mağarası, Seyir Terası ve Sapadere Kanyonu bölgelerinde alan çalışması yaptı ve Avrupa Kadınlar Plaj Voleybolu Şampiyonası, Alanya gece hayatı, yamaç paraşütü atlayışı ve yat turu etkinliklerine katıldı. Dünyaca ünlü eserlerin yer aldığı Alanya Arkeoloji Müzesi gezisi esnasında basın grubuna Müze Müdürü Seher Türkmen eşlik etti.

Makedon Basını Alanya'da-8

Makedon Basını Alanya'da-7

Makedon Basını Alanya'da-6

Makedon Basını Alanya'da-2

Makedon Basını Alanya'da

Makedon Basını Alanya'da-4

“2 milyon nüfusu var”

Katkılarından dolayı Bakanlık yetkililerine teşekkür eden ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “2014’de 156 bin, 2015’de 167 bin ve 2016’da 146 bin ziyaretçi aldığımız 2 milyon nüfuslu Makedonya’dan daha fazla misafir ağırlamak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. İrili ufaklı her pazarda Alanya olarak varlığımızı hissettiriyor ve çalışmalarımızı çeşitlendirerek sürdürüyoruz” dedi.

Makedon Basını Alanya'da-3

Önceki İçerikKasaba’da Kerimcan rüzgarı
Sonraki İçerikMiss Mediterranean 2017 Finalistleri Side’de