Merkür retrosu başlıyor..

1 Nisan- 7 Nisan Haftası Astrolojik Öngörüler

Güneş tutulmasının gerçekleşeceği 8 Nisan’a doğru ilerlerken iletişim gezegeni Merkür 1 Nisan’da Koç burcunda geri hareketine başlayacak.

Retro Koç burcunda olunca ani kararlara açık bir etki söz konusu . Ancak merkür geri hareketi esnasında en güzeli daha sakin ve çok yönlü bakış açısıyla aceleci davranmamak gibi görünüyor. Bir teklif söz konusu olabilir, hemen evet demeyelim. Kendimizi ifade ederken, iletişimsel konularda ayrıntılara önem verelim. Mutlaka bir b planımız olsun. Sözleşmeler, imza gerektiren işler, yeni başlangıçlar için uygun bir zamanda değiliz. Yine de bir başlangıç fikrimiz varsa ayrıntılara, şartlara önem verelim. Elektronik cihazlarda problemler yaşanabilir. Yeni cihaz alımları için de beklemekte fayda var. Alışverişler esnasında ve maddi kararlar alırken daha dikkatli davranalım. Seyahatlerde olası gecikmelere karşı tedbirli olalım.
Eski ilişkilerden haber alabiliriz, arkadaşlarımızla karşılaşabiliriz.

26 Nisan’a kadar yavaşlama, yeni başlangıçlar için hazırlanma zamanı.
Peki bu dönem en güzel nasıl değerlendirilir?
Daha önce başvuru yaptığımız, adım attığımız konularda haberler ve sonuç alabiliriz. Yarıda bıraktığımız bir işimizi, projemizi tamamlayabiliriz. Yeni bir girişim fikrimiz varsa detaylara odaklanarak hazırlık süreci olarak değerlendirebiliriz.
İlişkilerimizde daha önce konuşulmuş ama netleşmediğimiz konular tekrar gündeme gelebilir. Bu durum bazılarımız için ikili ilişkiler alanında olabilir. Uzlaşmak için tekrar görüşebiliriz. Ancak merkür geri hareketi esnasında yeni bir başlangıç önerilmez.

İyi haftalar diliyorum…

Öngörüler öncelikli olarak Yükselen burca göre yapılır.
Peki bu hafta sizleri astrolojik olarak nasıl etkileyecek?

Koç ve Yükselen Koç’lar
Merkür retrosu ve Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşirken sizleri hayli önemli dönem . İlişkiler, işbirliklerinde iletişimde daha yapıcı olmak ve aceleci davranmamak en iyisi. Yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Yeni başlangıçlar için uygun bir zaman değil ancak daha önce girişimde bulunduğunuz bir konuda sonuç alabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa’lar
Merkür retrosu sizleri ruhsal alanınızdan etkiliyor. Ani farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Daha şüpheci davranabilirsiniz. Eski konular açılabilir. Bilinçaltı çalışmaları, terapiler, sağlık kontrolleri, ruhunuza iyi gelene yönelmek, geçmişten beri sizi zorlayan bir konunun çözümü için harekete geçmek açısından uygun bir dönem.

İkizler ve Yükselen İkizler
Merkür retrosu sizlere geçmişteki arkadaşlıklardan haberler getirebilir, karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Sosyal çevrenizde yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.
İşten gelen gelirleriniz, bir idealinizi gerçekleştirmek için önceden attığınız bir adım varsa sonuç alabilirsiniz. Yeni girişimler için ise, pek uygun bir zaman değil.

Yengeç ve Yükselen Yengeç’ler
Merkür retrosu kariyer, toplum önünde görünür olduğunuz alanları etkilerken yeni bir iş başlangıcı için ay sonu çok daha uygun görünüyor. Ancak yeni bir girişiminiz varsa detaylara özen gösterin derim. Geçmişte yaptığınız başvurular, kariyer hayatınıza dair haberler alabilirsiniz. İşyerinizde iletişime, projelerinize ekstra dikkat etmekte fayda var.

Aslan ve Yükselen Aslan’lar
Merkür retrosu sizleri yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler alanından etkiliyor. Seyahat esnasında gecikmeler yaşanabilir. Hukuksal bir süreciniz varsa haber alabilirsiniz.
Eğitimler, bir sınav sonucunu alabilirsiniz. Sosyal medyada, yayıncılık ile ilgili işleriniz varsa iletişim, kendinizi doğru ifade etmek önemli görünüyor. Astroloji danışmanlığı almak için uygun bir dönem .

Başak ve Yükselen Başak’lar
Merkür retrosu sizleri, ortak kaynaklar, krediler, burslar, borç- alacak alanlarından etkiliyor. Maddi açıdan karar alacaksınız detaylar oldukça önemli görünüyor. Unuttuğunuz bir borç ya da alacak tekrar gündeme gelebilir. Ruhsal açıdan dönüşüme açık bir zaman. Bilinçaltı çalışmalarına yönelebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi’ler
Merkür retrosu sizleri, ilişkileriniz, aşk hayatınız, işbirlikleri alanlarından etkiliyor.
Öncelikle yeni bir ilişki, ortaklık başlangıcı için retro zamanları önerilmez. İlişkinizde sizi zorlayan bir konu varsa tekrar gündeme gelebilir, orta noktada buluşmak için çözüm odaklı davranabilirsiniz. Geçmişteki ilişki, işbirlikleri, arkadaşlıklardan haberler gelebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep’ler
Merkür retrosu sizleri, iş, çalışma koşulları, düzen isteyen konular, sağlık alanlarından etkiliyor. Geçmişte başvurduğunuz bir işten haber alabilirsiniz. İş hayatında iletişim sıkıntıları yaşanabilir. Sağlığınızla ilgili bir problem yaşıyorsanız kontrol ve tedaviye yönelmek için oldukça uygun bir dönem.

Yay’lar ve Yükselen Yay’lar
Merkür retrosu sizleri, aşk hayatınız, çocuklarınız, yaratıcılık alanınızdan etkiliyor. İlişkinizde yaşanan bir problemi çözmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Eski bir ilişkinizden haber alabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak için ise, retro zamanları önerilmez. Yaratıcılıkla ilgili bir iş yapıyorsanız hayli güzel bir dönem.

Oğlak ve Yükselen Oğlak’lar
Merkür retrosu sizleri, ev, ailenizle ilgili konularda etkiliyor. Ailede geçmişten gelen çözülmesi gereken bir konu varsa, tekrar gündeme gelebilir. Bu dönem aile içi iletişimde sıkıntılar, yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Ev almak, satmak, ev için elektronik eşya almak için pek uygun bir dönem değil.

Kova ve Yükselen Kova’lar
Merkür retrosu sizleri, iletişim, seyahatler, eğitimler alanlarından etkiliyor. Yazılı, sözlü iletişime özen gösterin, kendinizi net ifade etmekte, anlaşılmakta zorlanabilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili bir sorun tekrar gündeme gelebilir. Seyahatlerinizde gecikmeler yaşanabilir. Yarıda bıraktığınız bir eğitim varsa bu dönemi değerlendirin derim.

Balık ve Yükselen Balık’lar
Merkür retrosu sizleri kazançlarınız, maddi değerler alanlarından etkiliyor. Parayla ilgili kararlar alırken dikkatli olmakta fayda var. Ödemelerinizi yaparken kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Borç- alacak dengesine özen gösterin. Geçmişte maddi açıdan aldığınız bir kararın ya da görüşmenin olumlu sonuçları ile karşılaşabilirsiniz.

Önceki İçerikÖğrencilerle iftar yaptılar
Sonraki İçerikALTSO Başkanı Eray Erdem tecrübelerini anlattı