‘Miss Finland’ı başarıyla tamamladık’

Şükrü Cimrin

Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, ‘Miss Finland Alanya Kampı’ organizasyonunu başarıyla tamamladıklarını belirtti.

 

Şükrü Cimrin
Şükrü Cimrin

Sosyal medya hesabında, ‘Bir Miss Finland Kampının Ardından’ başlıklı paylaşımda bulunan Cimrin, şu ifadelere yer verdi: “Geçtiğimiz hafta Miss Finland Finlandiya resmi güzellik yarışmasının final öncesi kampını 4. kez Alanya’da yaptık.
Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

Sunneva Kantola’nın 6 yıl önce Finlandiya’da Miss Finland organizasyonunu devralmasının ardından yeniden yükselişe geçen ve Fin halkı tarafından ilgiyle takip edilen yarışmaya bu yıl 1000’in üzerinde başvuru yapılmış.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık
Alanya’da kamp yapan finalistler kendi sosyal medya hesaplarından Alanya paylaşımı yaptı

Elemelerden sonra nihayet iki hafta önce son 10 finalist basın toplantısıyla duyuruldu ve hemen ardından Alanya’ya kamp için yola çıkıldı.

Miss Finland Alanya Kampının yapılabilme sürecindeki bazı notları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

Her Miss Finland organizasyonunda her zaman en büyük engelimiz uçak biletleri olmuştur, zira 25-30 kişilik uçak biletine ihtiyaç duyarız.

İlk 2 yıl bu biletleri ücretsiz olarak Helsinki Tanıtma Müşavirliği’nden alabilmiştik. Üçüncü yılda Detur’un sahibi şimdi TÜRSAB Başkanımız da olan Firuz Bağlıkaya’nın da desteğiyle ALTAV olarak indirimli biletler alarak grubumuzu uçurabildik.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

Bu yıl Sunneva Hanım ile yine Alanya kampını yapabileceğimiz konusunda anlaştık ve ondan uçak biletleri için zaman istedim. Türk Hava Yolları Helsinki ofisindeki arkadaşlarımızla irtibat kurduk ve bize indirimli biletler sağlayıp zaman verdiler.

İş parayı bulmaya kalmıştı. ALTAV Başkan Vekili Mehmet Dahaoğlu ile konuyu istişare ettikten sonra ALTAV Başkanı da olan Adem Murat Yücel’i aradık ve akabinde ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve ALTİD Başkanı Burhan Sili ile irtibat kurduk ve 3 başkanımdan da olumlu cevap aldık ve bu yıl da organizasyonu yapabileceğimizi anladık.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

Grubu hele bir uçuralım gerisi nasıl olsa hallolurdu. Sunneva Hanım’a müjdeyi verdik ve buradaki hazırlıklara başladık. ALTAV içinde bir çalışma grubu oluşturduk.

ALTİD’den yaptığımız ücretsiz oda talebi sonucunda Alanya’nın neredeyse tamamen dolu olduğu bu günlerde Eftalia Hotelleri en son açtıkları tesisleri Eftalia Ocean’da konaklamamızı sağlayacaklarını ilettiler.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

İkinci büyük kalem de hallolmuştu. İlk 3 yılda tüm araç ve lojistik desteğini Detur’dan almıştık, bu yıl yönetim olarak sadece Detur değil Finlandiya pazarında söz sahibi tüm tur operatörleri ve onların incoming acentalarından destek istemeye karar verdik. Bunun sonucunda Aurinko Matkat’ın partneri Egzotic Tour, Detur, Loma Matkat’ın partneri Polar West, TUI’nin incoming şirketi Tantur her gün en az bir araç vererek bizim için çok önemli olan araç operasyonunu yapmamızda büyük bir destek verdiler.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

İşin güzel yanı, bu talepleri ilettiğimizde tek söyledikleri bize yer ve zaman söyleyin katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağız sözleriydi.

Ayrıca Alanya Belediyesi’nden iki küçük araç sürekli yanımızda oldu ve ani program değişiklikleri ve acil durumlarda elimiz ayağımız oldular. Bu araçları kullanan Özcan ve Fikret beyler’e ayrıca teşekkür ediyoruz.

Grubumuzun akşam yemeklerinde bizleri kırmayarak sponsor olan En Vie Beach-Feridun Bey, Heikin Baari-Bayram Ali Bey, Leman Kültür-Ulaş ve Durmuş Beyler, The Rabbit-Hakan Bey’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Hazırladıkları özel menülerle grubumuza çok özel olduklarını hissettirdiler ve bizleri gururlandırdılar.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

Ayrıca telefonla arayıp bir akşam ya da öğle yemeği için size de gelebiliriz mümkün mü diye sorduğum Dimçayı Pınarbaşı Restaurant sahibi Ali Bey’in dinledikten sonra ‘Dükkan sizin ne zaman isterseniz arayın gereken hazırlığı yaparız’ sözlerini unutmamız mümkün değil.

Basın toplantımıza ev sahipliği yapan Tavşandamı’ndaki The Rabbit işletmecileri Hakan Bey ve işletme müdürü Abdullah Bey de basın toplantımıza sponsor olarak basın toplantısı ve akabinde akşam yemeğinde grubumuzu en iyi şekilde ağırladılar.

A35 butik sahibi Arzu Hanım güzellerin çekimlerinde kullanılmak üzere giysi ve aksesuar sponsorumuz olarak çekimlerimize önemli bir destek verdi.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

Normalde programda olmayan ama Finli güzelleri motive etmek üzere yapmayı planladığımız Miss Alanya yarışması için belirlediğimiz mekan olan ve Yat Limanı’nda yeni açılan Illusion’ın sahibi Sait Bey bütün imkanlarını bizler için seferber ederek geceye hazırlandı ama bir önceki gece yağan yağmurdan etkilenen ses ve ışık sistemlerini kullanmak riskli olduğundan organizasyonu iptal etmek zorunda kaldık, ama bu sayede Alanya’nın eğlence hayatına kazandırılan ve son teknoloji özelliklere sahip, İstanbul’daki eğlence merkezleriyle bile rahatlıkla boy ölçüşebilecek Illusion’ı keşfetmiş ve Sait Bey’i tanımış olduk. Kendisiyle daha çok işbirlikleri yapacağımızdan eminiz.

Şükrü Cimrin: Başarıyla tamamladık

Plaj çekimlerinde bize kapılarını açan ve biz çekim yapabilelim diye müşteri kaybetmeyi göze alan Goya Beach ve Havana Beach Club’a ayrıca teşekkür ediyoruz.

Alanya Kampının haberleştirilmesi ve yerel ve ulusal basına servis edilmesinde desteklerini esirgemeyen değerli Alanya Basınına da teşekkürler.

Kızılkule’nin en üstünde ve Kızılkule civarında ve Tersane’de yaptığımız çekimlerde önümüzü açan ve bir dediğimizi iki etmeyen Kültür Müdürümüz Nimet Hacıkura ve ekibine de teşekkür ederiz.

Güzeller basına tanıtıldıMiss Alanya yarışması için hediye sponsorumuz olan ve mağazalarına yaptığımız ziyarette her bir grup mensubuna önemli hediyeler veren Kadıoğlu Kuyumculuk’tan Ahmet ve Şeyhmuz beylere teşekkür ediyoruz.

Hele öyle bir anımız var ki evlere şenlik, bütün gün plaj çekimleri yapılmış ve bizler de başlarındayız, gün bitmiş herkes yorgun. Birden otobüste Miss Finland yapım ekibi dedi ki yarın bize kaz tüyü ya da tavuk tüyü lazım havaya saçacağız ve fotoğraf çekeceğiz. Ne yapsak ne yapsak diye düşünürken birkaç tanıdık mobilya mağazasını aradık ve bize birkaç kaz tüyü yastık hediye edin dedik ama nafile ellerinde yokmuş (!) Bir umut BNY Mobilya’nın sahibi ve hayır kelimesini pek kullanmayan dostum Ali Kahya’yı aradım ve durumu anlattım, telefonda konuşurken dedi ki ‘Abi evdeyim bizim minderler kaz tüyü yarın sana getiririm’. Ve sabah 4 büyük minderle gelerek bizlere teslim etti. Yapım ekibi de minderleri keserek tüyleri aldılar ve kullandılar.

Mehmet Leder ve ortağı Oscar Leder’in mağazalarına konuk olduk ve tüm grup hediyelerine önemli deri ürünler hediye ettiler kendilerine teşekkür ediyoruz.

Muz Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Şenli ve Avokado Üreticileri Birliği Hilmi Sevilgen de ricamızı kırmayarak organizasyonu desteklediler.

Güzeller basına tanıtıldı

Alanya’nın bu iki önemli tarım ürününü her vesilede tanıtabilmek için daha büyük işbirliklerinin temellerini atmış olduk.
ALTAV ofis çalışanlarımız Seda Hanım ve Hülya Hanım hazırlıklarla alakalı tüm bu hafta boyunca ve öncesinde yoğun bir mesai yaptılar.

Uzun lafın kısası, Alanya’nın Finlandiya’da tanıtılması için son derece önemli bir organizasyonu başarıyla tamamladık. Alanya’nın en güzel noktalarında profesyonel kameraman ve fotoğrafçılar drone’ları da dahil ederek çok güzel çekimlere imza attılar. Her gün çekimler sabahtan akşama kadar sürdü. Son gün Alanya’da tatil yapan Finli TV yıldızları Aki ve Rita çifti ile bir araya geldiler motivasyon semineri aldılar. Ayrıca Alanya’ya taşınan Finli yönetmen Inderjit Khaur Halsa ile yoga seansına katıldılar.

Güzeller basına tanıtıldı

Alanya Kampının haber ve fotoğrafları en büyük iki günlük gazete Iltalehti ve Iltasanomat’ta yayınlanmaya başladı. Haftalık magazin dergisi Seiska da Alanya Kampına geniş yer verecek. Ayrıca 29 Eylül’de www.viafree.fisitesinde canlı yayınlanacak ve Türkiye’den de izlenebilecek canlı final programında Alanya’dan birçok çekim de kullanılacak.

Çekimlerde ve programda aktif görev alan ALTAV yönetiminden değerli arkadaşlarım Yakup Uslu ve Gürol Birgen’e ve Alanya Belediyesi’nden Yasin Kınay’a ayrıca teşekkür ederim.
Alanya’nın tüm önemli kurumlarının, Fin pazarının en büyük tur operatörlerinin ve birçok işletme ve bireyin destekleri olmasa bu ağırlamayı yapabilmemiz mümkün olamazdı. Bu güzel güç birliğini yaşadıkça ve hissettikçe Alanya’da yaşıyor olmaktan bir kez daha mutluluk duydum. Bu ruh var olduğu sürece daha nice ağırlamalar yaparız. Tüm emeği geçenlere ve destek verenlere, başta bize inanıp güvenen Sunneva Kantola’ya sonsuz teşekkürler.”

 

Önceki İçerikAhmet Cengiz, bürokratları ağırladı
Sonraki İçerikBeren Saat dünya 2. oldu