Modern dans kursları başlıyor

Modern dans kursları başlıyor

Alanya Belediyespor, spor okulları bünyesine modern dans kursunu da dahil etti. Belediyespor, bu kapsamda açtığı modern dans kursu ile çocukların kişisel eğitimine de katkı sağlıyor.

10-15 yaş arası çocuklara yönelik kısa bir süre önce açılan modern dans kursuna ilgi şimdiden yüksek oldu. Şu anda toplam 20 çocuğun katıldığı modern dans kursunda, minik dansçılara alanında uzman eğitimci Julia Dilay Ulutunçok tarafından eğitim veriliyor.
Her salı-perşembe saat 17.30’da 10-11 yaş arası çocuklar, yine salı-perşembe saat 18.30’da 12-15 yaş arası çocuklar eğitim alacaklar.
Kurs Eğitmeni Julia Dilay Ulutunçok, hemen her müzikle yapılabilen ve yaratıcılığa açık olan modern dansın, kuralları yıkan, kalıpları bozan, bedeni özgürleştiren tüm dünyanın kabul gördüğü bir dans türü olduğunu söyledi.

MODERN DANS NEDİR?
18. ve 19. yüzyıllarda özellikle Almanya ve Amerika kökenli olarak ortaya çıkan modern dans, aslında bir çok alt dans grubunu da barındırır. Bir konser dansı olması yanında, baleye de benzetilir. Tüm gelişim dönemleri boyunca koreografları ve dansçıları sosyoekonomik değişimlerden etkilenmişler ve dünya üzerindeki bu değişimleri danslarına da yansıtmışlardır.
Modern dans, bu yönüyle hayata dokunduğu ve hayatın içinden olduğu gibi, özellikle esneklik gerektirmesi, dans ile birlikte kullanılan egzersizlerin ve temel vücut kondisyon çalışmaları ile dans olmanın yanı sıra disiplin olarak da düşünülebilir.

Önceki İçerikDekoltesiyle geceye damga vurdu
Sonraki İçerikNecati Şaşmaz Alanya’yı paylaştı