MÜSİAD’a kalabalık açılış

MÜSİAD'a kalabalık açılış

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Alanya Şubesi’nin açılış töreni kalabalık bir katılımı ile gerçekleştirildi.

 

MÜSİAD Alanya Şubesi açıldı

Türkiye’de ve dünyada yaygın bir şube ağına sahip olan MÜSİAD, son şubesini Alanya’da açtı. Şube başkanlığına Mustafa Durusoy’un atanmasının ardında hızla teşkilatlanma çalışmasını yürüten MÜSİAD Alanya Şubesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi yakınında dizayn ettiği şube binasının açılışı dualarla gerçekleştirildi.

Abdurrahman Kaan

Açılış konuşmasında MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, 1990 yılından idealist iş adamlarının İstanbul’da bir ofiste başladığı MÜSİAD’ın bugün 78 ülkede, yurt içinde 86 şubede, 208 noktada üreten Türkiye için gece gündüz çalışan Türkiye’nin en saygın en yaygın ve en etkin sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Durusoy, “MÜSİAD Alanya şubemizin kurlumu noktasında bizlere güvenerek yetkilendiren genel başkanım Abdurrahman Kaan nezdinde tüm genel merkez yöneticilerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.

Abdurrahman Kaan

“HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Katılımcılara hitap eden MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Akdeniz’in doğasıyla huzuruyla güzel ilçesi Alanya’da bulunmaktan dolayı mutluyuz. Türkiye’de 86, dünyada 78 ülke toplam 208 irtibat noktası, Türkiye’nin tamamını dahil edersek 300’ü geçiyoruz elhamdülillah. 28’nci yılımızda Alanya için belki biraz geç kaldık. Ancak Alanya’yı dünya bağlama noktasında güzel bir binada MÜSİAD’ımızı açıyoruz. Alanya ve ülkemize hayırlı olsun. Ülkemizi daha üst liglere çıkarmak için hep birlikte çalışacağız daha çok gayret edeceğiz. MÜSİAD Türkiye’nin en yaygın ve etkin sivil toplum kuruluşu ve sermaye platformudur. Türkiye ekonomimizin de yüzde 20’ye yakın bir paya sahiptir” diye konuştu.

Mustafa Durusoy

“TİCARİ ELÇİLİK GİBİ ÇALIŞIYORLAR”

Kaymakam Mustafa Harputlu ise katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında “Ülkemizin her yerinde şubesi bulunan ülkenin kalkınması için öncü olan bir kuruluş. Ülke içi değil ülke dışında da ticari elçilik gibi çalışıyorlar. Buradaki merkezimiz de Alanya için güzel şeylere vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Kaan

Konuşmaların ardından açılış duasını Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan yaptı. Duanın ardından açılış kurdelesi alkışlar eşliğinde kesildi.

Adem Murat Yücel,Abdurrahman Kaan, Mustafa Durusoy

Açılış töreni sonrası MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy davetlilerle birlikte şube binasını gezdi. Katılımcılar sık sık Kaan ile fotoğraf çektirdi.
Açılışa MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, MÜSİAD Genel Merkez yönetimi, şube başkanları, ilçe protokolü, siyasi partilerin ilçe başkanları ve iş insanları katıldı.

Akın Tabaklar, Abdurrahman Kaan,Mustafa Durusoy

Mustafa AToklu, Abdurrahman Kaan, Mustafa Durusoy

Mustafa Durusoy, Abdurrahman Kaan

MÜSİAD Alanya Şubesi açıldı

Abdurrahman Kaan

MÜSİAD Alanya Şubesi açıldı

Mehmet Şahin

Serkan Akbaba, Hüseyin Er, Mustafa Harputlu

MÜSİAD Alanya Şubesi açıldı

Fırat Altan, Hasan Yiğit, Muharrem Kaya, Nuri Demir

Önceki İçerikMaç öncesi moral yemeği
Sonraki İçerikÇYDD Alanya’dan teşekkür kahvaltısı