Necip Topal yeni albümünü çıkardı

Alanya'nın sevilen sanatçısı Necip Topal yeni albümünü çıkarttı.
Alanya'nın sevilen sanatçısı Necip Topal yeni albümünü çıkarttı.

Alanya’nın sevilen sanatçısı, Necip Kuyumculuk’un da sahibi Necip Topal, uzun bir aradan sonra “Affeder misin Aşkım?” isimli yeni albümünü çıkarttı.

Necip Topal yeni albümünü çıkarttı
Necip Topal yeni albümünü çıkarttı

Geçtiğimiz gün ilk klip çalışmasını ‘Gittiğin Günden Beri’ adlı şarkısına çeken Topal, yıllar önce çıkarttığı “Karar Ver Artık” adlı albümü ile de gönüllere taht kurmuştu.

Alanya’da Necip Kuyumculuk’un sahibi, Necip Topal, uzun bir aradan sonra yeni albümü ile hayranlarının karşısına çıktı. 8 şarkıdan oluşan “Affeder misin Aşkım?” adlı albümde bulunan şarkıların tümünün söz ve müziği Necip Topal’a ait. Hem slow hem de hareketli parçaların olduğu albümde bir de Alanya’yı anlatan “Alanyalım” adlı şarkı bulunuyor. Klip çalışmasında çok yorulduklarını ama sonucun güzel olduğunu belirten Topal, “Ben Müziğe çocukken, annemden sakladığım bağlama ile başladım. Müzik sevgimi önce aileme kabul ettirdim ve hobi olarak başladığım bu işte, bana yol gösteren üstatlarımın ışığında büyük ilerleme gösterdim. 1992 yılında da İstanbul’da ilk şarkımı yazdım” dedi.

“Sanat ve sanatçı bir ülkenin tanıtım elçisidir”

Kliplerini Alanya’da çekerek turizm açısından da güzel şeylere vesile olmak istediğini belirten Topal, ” Ben ilk albümümdeki şarkımın klibini de Alanya’da çekmiştim. İlk albümüm Türkiye geneli 130 kanala dağıtıldı. Bu Alanya tanıtımı için de çok güzel bir adımdı. Yeni klibimi de Alanya’nın farklı noktalarında çektim. Kale, Kleopatra Plajı ve birkaç noktada daha çekilen klibim ile Alanya tanıtımına da katkı sağlamayı hedefledim. Aynı zamanda yeni klibimde Alanya’ya özel ‘Alanyalım’ adlı bir şarkım var. Nasıl ki Muğla’nın bir ‘Ormancı Çökertmesi’ varsa Alanya’nın da ‘Alanyalım’ adlı şarkısı var. Bir ülkede sanat ve sanatçı aynı zamanda tanıtım elçisidir de ” dedi.

Necip Topal
Necip Topal

Kısa bir süre sonra ikinci şarkısının klip çalışmasını da yapmayı planlayan Topal, aynı zamanda Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM)’ın asil üyesi. Albümünde emeği geçen herkese teşekkür eden Topal, isteyenlerin yeni albümüne Atatürk Caddesi PTT karşısında bulunan Necip Kuyumculuk ‘tan ulaşabileceklerini belirtti.

Önceki İçerikMavi Bayrak sayısı Alanya’da artacak
Sonraki İçerikRusya’da Alanya farkını ortaya koydu