Nükhet Duru: Olmak istediğim yerdeyim

Nükhet Duru: Olmak istediğim yerdeyim
Nükhet Duru,Pal FM’de Kaan Gökman’a konuk oldu

Geçtiğimiz günlerde Pal FM’de Kaan Gökman’a konuk olan Nükhet Duru, birbirinden samimi açıklamalarda bulundu.

ONNO TUNÇ VE SEZEN AKSU’YU BEN TANIŞTIRDIM

Biz Sezen’le birlikte mini müzikal yapıyorduk. Benim zaten bu takıntım oldum olası var. Ya kabare yapacağım ya müzikal yapacağım ya da bir şey oynayacağım. Tiyatro aşkım hiç bitmedi. Sezen 7 aylık hamileyken bir yaz günü razı ettim onu. Hadi hadi çıkıp söyleyelim falan dedim eğlenceli de bir şeydi. O oyunda Onno Tunç ile çalışıyordum. Sezen Aksu ile hafif çekişmeli bir tanışmaları oldu ama ondan sonra ayrılamadılar… Zaten çekişmeden pekişilmezmiş, ikisinin kimyası Türkçe pop müziğini bambaşka bir yere taşıdı bende vesilesi oldum.

Kaan-Gökman---Hükhet-Duru-2

‘İSTEDİĞİN YERE BİR TÜRLÜ GELEMEDİN’ DEDİLER

İstediğim şarkıları söylediğim, istediğim oyunlar da yer aldım. Bu satsın bu beğenilsin bunu da herkes paylaşsın benimle diye bir şarkı yapmadım. Aşık olduğum şarkıları söyledim. Bu benim zevkim herkes de öyle olmak zorunda değil. Bunu bana geri dönüş olarak şöyle dediler “sen istesen neler olurdu, olmak istediğin yere bir türlü gelmedin” gibi işte daha az başarılıymış gibi yorumlar aldım. Hâlbuki ben tam da olmak istediğim yerdeyim. Yani ne yapmak istediysem onu yapabildim.

SILA İLE BİRLİKTE ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUM”

Vakit bulsak beraber şarkı söylemeyi çok istiyoruz. Ben Sıla’yı hem seviyorum hem de genç arkadaşım olarak sayıyorum. Emeğini çok yakından takip ediyorum. Onunla birlikte ekibi de çok sağlam. Efe Bahadır ile birlikte bir kere bile kopmadan, başarıyı gördükten sonra akılları başlarından gitmeden çalışan insanlar.

“ŞARKI BENİM OLSA VERMEZDİM”

Ben projeyi doğru bulmadım. Yeni evlenen bir çift neden ayrılık şarkısı söylüyor? Onu anlayamadım. Bir de evet galiba yadırgandı biraz. Bir de düete o kadar uygun bir şarkı mı? Değil mi? ondan da emin değilim. Ama bugün ben yaptım oldu diyor herkes. Özgürce iznini de aldıktan sonra şarkıyı söyleyebiliyorlar. Beğendim mi? Eh biraz daha özenli olabilirdi. Çok beğenmedim düzenlemesi de biraz tuhaf. Tamamen benim için yapılmış ve tamamen benim yaşadığım aşktan vazgeçtiğini bu kadar naif bir şekilde bildiren bir özelliği var. Bu yüzden şarkıyı yapım aşamasını hep birlikte geçirdiğimiz için Cenk Taşkın ve Mehmet Teoman bir şarkı yapar da bana getirir değildi birlikte çalarak söyleyerek yapardık besteyi.

“SANATÇI DOSTLARIMLA TV SHOW PROGRAMI YAPMAK İSTİYORUM”

Televizyonlarda moda değişti. O da sabah, öğle, akşam dizi yayınlar hale geldiler. Ve müzik programı kalmadı müzik programı kalmayınca da ben çıkacak program bulamadım. Ama şimdi kendim hazırlıyorum aklı başında yapımcı varsa şöyle hakiki doğru dürüst hakiki söylenen, elmanın da armudun da ne olduğu belli olan, esprisiyle, anekdotuyla yerinde olan bana gelecek olan müzisyen dostlarımla katıksız bir Show programı yapmak istiyorum. İnşallah başarırız bunu, moda sadece bir şeyi yapmak olmamalı yani bir seçenek bir yelpaze olmalı diye düşünüyorum.

Önceki İçerikYeni albümünden şarkıları ilk kez seslendirdi
Sonraki İçerikBaşkan Türel sabah sporundaydı