Nur Yerlitaş’a sert tepkiler yağdı

Nur Yerlitaş'a sert tepkiler yağdı
Nur Yerlitaş'a sert tepkiler yağdı

Nur Yerlitaş’ın şehitler hakkında yaptığı sözler herkesi kızdırdı. Ünlü modacının takipçileri ve sanat camiası olaya büyük tepki gösterdi.

Nur Yerlitaş
Nur Yerlitaş

Nur Yerlitaş, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında, “Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter” İfadelerini kullandı. Bu sözlerden sonra Yerlitaş’a sosyal medyadan ve sanat camiasından sert tepkiler yağdı.

Tepkilerin ardından Nur yerlitaş şu açıklamaları yaptı; “Ben Nur Yerlitaş. Benim hayata bakışımı, duruşumu beni uzaktan yakından tanıyan herkes bilir. Ucuz bir yanıltma taktiğiyle beni tüm sevenlerimin gözünde karalamaya çalışan kötü ruhlar asla sevinmesinler çünkü ben o kalıplara sığdırılamayacak kadar büyük yüreği olan bir kadınım. Çirkin ve kirli iştahlarıyla sosyal medyaya servis ettikleri kısacık görüntülerin aslı şudur: Sevenlerimin benden sık sık talep ettiği canlı yayını gerçekleştirdiğim bir sırada yanımdaki dostlarım bana bazı kişilerin ‘şehitler var’ yalanının arkasına saklanarak hakaret ettiklerini söylediklerinde ben de ‘napayım Allah Allah istediklerini söylesinler’ dedim. Benim bu bir cümlemi alarak yaktıkları bir ateşe beni atmaya çalışan bu kirli kalpli insanların rahatsızlığım sebebiyle düzenli ilaç alıyor olmakla içki içemediğimi unutup elimdeki soda bardağına “içki” demesi de aynı yozlaşmış zihniyetin ürünüdür. Benim ülkeme, vatanıma, bayrağıma saygımı ve minnetimi karalamaya kimsenin gücü yetmez. Allah ıslah etsin onları diyorum ve takdiri siz değerli kamuoyuna bırakıyorum. Saygılarımla.”

Nur Yerlitaş
Nur Yerlitaş

Yerlitaş’a gösterilen tepkiler dinmeyince bir açıklama daha yaptı. Ünlü modacı herkesten özür diledi ve paylaşımında şunları söyledi; “Geçen akşam katıldığım bir davette yaptığım canlı yayının altına yazılan hakaretler üzerine bir anda ‘ŞEHİT’ kelimesi duyunca, “artık bu ülkede şehit vermeye kimsenin tahammülü kalmadı” anlamında kullandığım kelimelerin kasıtlı olarak ya da yanlış anlaşılarak çok farklı yerlere çekildiğini ve resmen bir linç kampanyasına dönüştürüldüğünü üzülerek görüyorum. Kimseyi şehitlerimizin aleyhine konuşturmayacağım gibi benim de şehitler aleyhine en ufak bir söz söyleyeceğim düşünülemez. Böylesine hassas olduğum bir konuda bu şekilde yanlış anlaşılmak beni derinden üzmüştür. Her ne kadar basına yansıyan şekilde bir kastım bulunmasa da bu anlaşılma nedeniyle üzdüğüm tüm Şehit ve Gazi aileleri ile görevli tüm Polis ve Askerlerimizden öncelikle özür dilerim. Kamuoyuna saygılarımla.”

Tuğba Ekinci
Tuğba Ekinci

Ünlü modacıya en son tepki Tuğba Ekinci’den geldi. Ekinci; “Bu işin peşini bırakmayacağım, o bu camiadan silinecek!” dedi.

Nur Yerlitaş, Demet Akalın
Nur Yerlitaş, Demet Akalın

Demet Akalın, skandal açıklamalardan sonra arkadaşı ve modacısı Yerlitaş’ı sosyal medya hesabından silmişti. Ünlü şarkıcının bu hareketinden sonra ünlü modacıda Demet Akalın’ı takip etmeyi bıraktı ve 3 gün önce paylaştığı Demet Akalın’ın fotoğrafını sildi.

Önceki İçerikBensu Soral’a nazar değdi
Sonraki İçerikBaba Dağ Yürüyüş Grubu Likya Yolu’ndaydı