ÖHEP Ortaokulu Polonya’da

ÖHEP Ortaokulu kültürel etkileşimlerin arttırılması amacıyla 10 yıldır sürdürdüğü
ÖHEP Ortaokulu kültürel etkileşimlerin arttırılması amacıyla 10 yıldır sürdürdüğü "Kardeş Okul Projesi" kapsamında bu yıl da Polonya'nın Wodzislaw Slaski kentindeki Adama Dzika okulunu ziyaret etti.

ÖHEP Ortaokulu kültürel etkileşimlerin arttırılması amacıyla 10 yıldır sürdürdüğü “Kardeş Okul Projesi” kapsamında bu yıl da Polonya’nın Wodzislaw Slaski kentindeki Adama Dzika Okulu’nu ziyaret etti.

Öhep Ortaokulu Polonya'da4

Okul idarecileri bu ziyaretteki amacın öğrencilerin farklı kültürden gelen, farklı düşünen, farklı yaşam tarzına sahip insanları gözlemlemesi ve onlarla empati kurarak kültürlerini tanıması ve ileride sıkışabilecekleri dar kalıplardan sıyrılıp dünya vatandaşı olma seviyelerini arttırmak olduğunu dile getirdi.

Öhep Ortaokulu Polonya'da3

7 gün süren ziyaret, öğrencilerin Wodzislaw Slaski Kenti’nin Belediye Başkanı’nı ziyaret ederek başladı. Öğrenciler yapılan şehir turu ile şehrin tarihi ve kültürel yapısına yakından tanıklık etme fırsatı buldular. Çeşitli etkinliklerle geçen gezide geleneksel Çocuk Bayramı kutlamalarına da katılan ÖHEP Okulları öğrencileri gerçekleştirdikleri Polonya ziyaretinin çok eğlenceli olduğunu, kardeş okullarında Türk kültürüne ve ÖHEP Okullarına ait bir köşenin bulunmasının da kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Öhep Ortaokulu Polonya'da2

Öhep Ortaokulu Polonya'da

Önceki İçerikSGK’dan tanışma iftarı
Sonraki İçerikInstagram’da Öne Çıkanlar(463.Hafta)