Alanyalı öğrenciler mutluluğu resmetti

Alanya Belediye Tiyatrosu tarafından 5 yıldır yürütülen 'Orada Bir Köy Var Uzakta Projesi' kapsamında 4 bin 500 öğrencinin yaptığı 'Mutluluk Çocuğa Yakışır' isimli resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Alanya Belediye Tiyatrosu tarafından 5 yıldır yürütülen ‘Orada Bir Köy Var Uzakta Projesi’ kapsamında 4 bin 500 öğrencinin yaptığı ‘Mutluluk Çocuğa Yakışır’ isimli resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Alanya Kültür Merkezi’ndeki (AKM) programa Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Kulübü Sorumlusu Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er,  Alanya Gençlik Merkezi Müdürü Emre Kıldırgıcı,  öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı. Projenin tanıtım filminin izletilmesiyle başlayan programda sonra Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal,  “Siz geldiniz kültür merkezi değişti. Her yer,  sokaklar resimlerle doldu. Sizlere teşekkür ediyorum. Bu projeler devam edecek. Gülen gülümseyen çocukların,  insanların artması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Nilbanu Engindeniz, Adem Murat Yücel

“MUTLULUĞU YAKALAYABİLMEK ÇOK KOLAY DEĞİL”
Hüseyin Er de, “5 yılda yapılan çalışmaları takdir ediyoruz. Bir yılda 60-70 köye gidebilmek kolay değil. Bugüne kadar belediye bize destek verdi. Hepimizin en büyük hayali mutluluk. Bu çok kolay depil. Bunu hayata geçirebilmek için önce çocukları mutlu edebilmek lazım. Mutluluğu yakalayabilmek çok kolay değil. Her yer mutsuzluğun resimleriyle dolu” ifadelerini kullandı.

Alanyalı öğrenciler mutluluğu resmetti

“GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ”
Yücel, “Bizim anlayışımız her şeyin eğitimle olacağını düşünerek birçok sosyal projelere imza attık. Bugün de tiyatro müdürümüz, engindeniz ve çocuklara ait güzel bir proje ortaya konmuş. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Alanya Belediyesi artık okullar, kreşler,  yurtlar yaptıran bir belediye haline geldi. Bizler geleceğe yatırım yapıyoruz. Elimizden gelen desteği vereceğiz” diye konuştu.

“UMARIM HAYATINIZ DAHA İYİ OLUR”
Engindeniz,  ” Hepiniz mutluluğun resmini yaptınız. Umarım hayatınız da o yaptığınız resimlerden daha iyi olur” dedi.

Önceki İçerikSerel Yereli’den takipçisine sert tepki
Sonraki İçerikÇukur’dan final öncesi görkemli gala