Otizm Festivali’ne özel sergi

Op. Dr. Gökhan Aydoğan- Otizm Festivali'ne özel sergi
Op. Dr. Gökhan Aydoğan- Otizm Festivali'ne özel sergi

Özel Alanya Lazer Göz Tıp Merkezi ortaklarından Op. Dr. Gökhan Aydoğan, Uluslararası Anca Dünya Otizm Festivali’ne özel ilk kişisel fotoğraf sergisini açtı.

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3- ANCA Otizm Festivali -8

Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü (AFSAK) üyesi olan Op. Dr. Aydoğan düzenlenen sergide, Alanya’nın farklı yerlerinde çekilmiş, Otizm ve Alanya farkındalığını işleyen fotoğraflara yer verdi. Sergiye, 2016 yılında Avustralya’da ‘Yılın Otizmli Babası’ ödülünü alan Afyon Kocatepe Üniversitesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Selim Pullu da katıldı.

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA
Op. Dr. Gökhan Aydoğan

Uluslararası bir etkinlikte Otizmin farkındalığını arttırmak ve Alanya tanıtımına katkı sağlamak için sergi açtığını belirten Op. Dr. Gökhan Aydoğan, “Sergimiz AFSAK küratörlüğünde gerçekleştiriliyor. Benim de 9 yaşında otizmli bir oğlum var. Otizmli çocuklarımızın ileriki hayatlarında daha rahat yaşayabilmeleri için terapilerinin ve eğitimlerinin çok güzel bir şekilde verilmesi gerekiyor. Bu konuda toplumun da eğitilmesi gerekmektedir. Sergimde geçen yılki otizm festivalinde çektiğim fotoğraflar da yer alıyor. Alanya’da bunun gibi uluslararası bir etkinliğin olması gurur verici. Ben de bu bağlamda hem otizmin farkındalığına atkı sağlamak hem de Alanya’nın tanımına katkı sağlamak için Alanya’nın farklı yerlerinde çektiğim fotoğraflarımdan oluşan bir sergi açtım. AFSAK üyesiyim. Bu hem Alanya’nın güzelliklerini ele aldığım hem de otizmin farkındalığına vurgu yapmak istediğim bir sergi. Bu bağlamda buraya gelen bütün dostlarıma teşekkür ediyorum. Umarım bu tür etkinliklerin devamı gelir. İnşallah bundan sonraki sergilerimde de bu konuyu işlemeye devam edeceğim. Bu benim ilk sergim. Bu açıdan da özel bir gün yaşıyorum. Bu konuda AFSAK Yönetim kuruluna ve bana destek olan tüm dostlarıma teşekkür ederim” dedi.

Op. dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-2

Op. dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3

“Bu ödülü Avustralya’da alan ilk Türk’üm”

2016 yılında Avustralya’da ‘Yılın Otizmli Babası’ ödülünü alan Dr. Öğretim Görevlisi Selim Pullu ise, “Benim de otizmli bir oğlum var. 6 yıldır Avustralya’da eğitimi ve terapisi devam ediyor. Ailem ve çocuklarım halen orada yaşıyorlar. Ben de 3 sene ücretsiz izin alarak Avustralya’ya gitmiştim. Ancak 2016 yılında görevimin başına döndüm. Avustralya Otizm Federasyonu’nun yaptığı oylamada 2013-2016 yılları arasında Avustralya’da otizm üzerine yaptığım çalışmalar sonucunda ‘2016 yılı Yılın Otizmli Babası’ ödülünü aldım. Bu ödülü Avustralya’da alan ilk Türk’üm. Bu açıdan da ayrıca gururluyum. Otizm konusunda devletimizin attığı önemli adımlar mevcut. Ancak toplumun biraz daha bilinçlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Selim Pullu
Afyon Kocatepe Üniversitesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Selim Pullu

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3- ANCA Otizm Festivali

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3- ANCA Otizm Festivali -2

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3- ANCA Otizm Festivali -3

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3- ANCA Otizm Festivali -4

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3- ANCA Otizm Festivali -5

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3- ANCA Otizm Festivali -6

Op. Dr. Gökhan Aydoğan fotoğraf sergisi - Asia Beach Resort &SPA-3- ANCA Otizm Festivali -7

Önceki İçerikZoom’da kutladılar
Sonraki İçerikPamela AHEP’teydi