Özcan Deniz’in filmi mahkemelik oldu

Özcan Deniz'in filmi mahkemelik oldu
Özcan Deniz'in filmi mahkemelik oldu

Özcan Deniz’in 2011 yılında ağabeyi Ercan Deniz ile çektiği ‘Ya Sonra’ isimli film, Maliye Bakanlığı Vergi Denetleme Kurulu’nca sahte fatura düzenlemekten mahkemelik oldu.

Özcan Deniz'in filmi mahkemelik oldu

Başrollerini kardeşi Özcan Deniz ve Deniz Çakır’ın paylaştığı, Ercan Deniz tarafından çekilen ‘Ya Sonra’ adlı film için 2011 yılında iki milyon lira bütçe ayrılmıştı. Filmin bütçesi için Hanifi Tekin’le anlaşan Deniz kardeşler, aldıkları para için sözleşme imzaladı. Film çekildiği sırada Maliye Bakanlığı Vergi Denetleme Kurulu’nca Ercan Deniz’in sahte fatura düzenleyerek vergiden muaf olmaya çalıştığı iddia edildi.

Ercan Deniz hakkında savcılıkça adli soruşturma başlatıldığı öğrenildi. İfade veren Ercan Deniz, sahte olduğu iddia edilen belgelerin filme ait yapılan harcamaların fotokopisi olduğunu, belgelerin aslınının ise filmin diğer ortağı tarafından açılan davada delil olarak saklandığı ibelirtti.

İstanbul Adliyesi Kaçakçılık Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma sonunda, Ercan Deniz hakkında, “Vergi usul kanununa muhalefet” suçundan dava açıldı. Beş yıla kadar hapsi istenen Deniz, Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Önceki İçerikHaftanın Şıkları (461.Hafta)
Sonraki İçerikBahar Candan’dan Murat Boz açıklaması geldi