Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası başladı

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası başladı
2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası başladı

Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Teleferik’in sponsorluğunda organize edilen 2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Kleopatra Plajı’nda başladı.

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Alanya

Türkiye’de ilk kez düzenlenen şampiyonanın basın toplantısı müsabakaların yapıldığı Kleopatra Plajı’nda bulunan Palm Beach Restoran’da yapıldı.

Basın toplantısında teknik ekip ve Adem Murat Yücel Albüm için poz verdi
Basın toplantısında teknik ekip ve Adem Murat Yücel Albüm için poz verdi

Toplantıya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Teknik Süpervizörü Ruta Millere-Celmina, ve Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul katıldı. Medya toplantısının açılış konuşmasını yapan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, “2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası için Alanya’nın misafiriyiz. 15 ülkeden 24 takımın katıldığı ve toplam 25.000 Euro para ödülünün dağıtılacak. Bu organizasyonun en iyi şekilde gerçekleşmesi için bize var güçleriyle destek olan Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Teleferik’e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Alanya5

TVF Asbaşkanı Alper Sedat Aslandaş’tan sonra söz alan CEV Teknik Süpervizörü Ruta Millere-Celmina, “Avrupa Voleybol Konfederasyonu adına, organizasyonda emeği geçen herkese selamlarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum. Çok güzel bir şehirde, harika bir plajda, mükemmel bir havada gerçekleşecek organizasyonun başarıyla gerçekleşeceğine inanıyorum. Tüm halkı tribünleri doldurmaya ve harika üç gün geçirmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu. Turizmi çeşitlendirmenin önemine vurgu yapan Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul, “Kış aylarında ülkemizde ilk kez düzenlenen Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın Uludağ ayağına sponsor olmuştuk. Şimdi de Alanya’da beraberiz. Turizme ve spora elimizden geldiğince katkı sağlamak istiyoruz. Umuyoruz ki güzel bir turnuva gerçekleşecek” dedi.

“Bu turnuva Alanya tanıtımı için eşsiz bir fırsat”

Turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Dünya’nın dört bir yanından gelen sporcularımızı ve teknik ekipleri, Dünya’nın en güzel şehrinde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Ülkemizde ilk kez düzenlenen bu turnuvanın ev sahipliğini yapmak, Alanya’nın tanıtımı için eşsiz bir fırsat. Bu vesileyle bu organizasyonun Alanya’da gerçekleşmesinde katkısı olan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Güzel karşılaşmaların gerçekleşeceği turnuvada tüm sporculara başarılar diliyor, Alanya halkını tribünleri doldurmaya davet ediyorum” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel
Adem Murat Yücel

Şampiyonada kıyasıya mücadele eden sporcular, Albüm için de poz vermeyi ihmal etmedi.

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası sporcuları maç arasında Albüm'e poz verdi
Şampiyonaya katılan sporcular Albüm için poz verdi.

Serhan Koçaroğlu, Ilgar Şehirlioğlu, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve katılımcımlar müsabakaları takip etti.
Serhan Koçaroğlu, Ilgar Şehirlioğlu, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve katılımcımlar müsabakaları takip etti.

Alanya Belediye Spor Kulübü Voleybol Antrenörleri Hamide Köse, Lale Ertekin
Alanya Belediye Spor Kulübü Voleybol Antrenörleri Hamide Köse, Lale Ertekin

Alanya Belediye Spor Kulübü Voleybol Takımı
Alanya Belediye Spor Kulübü Voleybol Takımı

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Alanya2

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Alanya4

Önceki İçerikHaftanın Şıkları (465. Hafta)
Sonraki İçerikAsya yeni yaşını kutladı