Plaj Voleybolu Dünya Turu 1 Yıldızlı Alanya Etabı başladı

Dünyanın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı ayaklarından biri olan Alanya Etabı 23 ülkeden 53 takımın katılımıyla Damlataş Plajı’nda başladı.

Plaj Voleybolu Dünya Turu 1 Yıldızlı Alanya Etabı başladı
Plaj Voleybolu Dünya Turu 1 Yıldızlı Alanya Etabı başladı

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı Alanya Etabı, 3 Haziran 2018, Pazar günü oynanacak final karşılaşmalarıyla tamamlanacak. Dünyanın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı ayaklarından biri olan Alanya Etabı 23 ülkeden 53 takımın katılımıyla Damlataş Plajı’nda başladı.

Alanya Belediyesi, Alanya Teleferik ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile gerçekleşen organizasyonda dün oynanan eleme maçlarında Erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Doğukan Ulu – Dündar Yıldırım ikilisi, eleme turundaki ilk maçında İtalya’dan Matteo Galli – Filippo Boesso ikilisine 19-21 ve 14-21’lik setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda ettiler. Diğer temsilcimiz Hakan Göğtepe – Mehmet Cıvgın ikilisi ise; Hollanda’dan Sven Vismans – Jannes van der Ham ikilisine 21-11 ve 21-16’lık setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda ettiler. Hasan Hüseyin Yıldırım – Mustafa Susam ikilisi ise; İngiltere’den Luis Javier Bello Fernandez Echevarria – Joaquin Bello ikilisine 21-12 ve 21-10’luk setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda ettiler. Burak Balıbey – Koray Baytemur ikilisi, eleme turundaki ilk maçında Mısır’dan Ahmed Fahmy Farag – Abdelrahman Fayed ikilisine 19-21 ve 11-21’lik setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda ettiler.

Kadınlar kategorisindeki temsilcilerimizden Aysu Ceylan – Aysun Suna Alan ikilisi, eleme turundaki ilk maçında Avusturya’dan Dorina Klinger – Valerie Teufl ikilisine 9-21 ve 8-21’lik setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda ettiler. FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı Alanya Etabı, 3 Haziran 2018, Pazar günü oynanacak final karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

Erkekler kategorisinde eleme turu sonuçlarına ulaşmak için linke tıklayınız.

http://worldtour.2018.fivb.com/en/mala2018/men/results/qualifications

Kadınlar kategorisinde eleme turu sonuçlarına ulaşmak için linke tıklayınız.

http://worldtour.2018.fivb.com/en/wala2018/women/results/qualifications#anchorII

Önceki İçerikKumlara yazdı
Sonraki İçerikŞenliğe yoğun ilgi