Polonyalılar Paskalya’yı kutladı

Polonyalılar Paskalya'yı kutladı
Polonyalılar Paskalya'yı kutladı

Paskalya Bayramı’nı kutlayan Polonyalılar önce kahvaltıda bir araya geldi daha sonra da Paskalya Ayini’ne katılarak Kaleiçi’ni gezdi.

Polonyalılar Paskalya’yı kutladı

Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği üyeleri Paskalya Bayramı’nı kutladı. Kutlama öncesi Polonyalılar dernek binasında bir araya gelip ailece yumurta boyadı ve süsleme yaptı. Grand Okan Otel’de düzenlenen kutlama için ayrılan salon bir gün önce dernek üyelerinin hep birlikte hazırladığı süslemeler ve canlı çiçeklerle dekore edildi. Oteldeki kahvaltıda tekrar bir araya gelen Polonyalılar, hazırladıkları geleneksel yiyeceklerle kahvaltı ettiler. Sernik, mazurek ve babka isimli paskalya keklerinin de yer aldığı kahvaltıda dernek üyeleri gün boyunca sohbet ederek keyifli vakit geçirdi.

Polonyalılar Paskalya’yı kutladı-2

Paskalya ayini düzenlendi

Öte yandan, Polonya Büyükelçiliği ve Polonya Fahri Konsolosu Sururi Çorabatır’ın destekleri ile Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği ve Antalya Polonyalılar Kültür ve Eğitim Derneği yönetim kurulları tarafından Antalya’da Paskalya ayini düzenlendi. Antalya’da yaşayan Polonyalılar, Aziz Pavlus Kültür Merkezi’nde toplanıp İzmir Katolik Başpiskoposluğu’ndan gelen Dariusz Bialkowski ile dua etti. Sonrasında birlikte kahvaltı eden Polonyalılar Kaleiçi’ni gezdi.

Polonyalılar Paskalya’yı kutladı-3

Polonyalılar Paskalya’yı kutladı-4

Polonyalılar Paskalya’yı kutladı-5

Polonyalılar Paskalya’yı kutladı-6

Önceki İçerikAlanya su kabağına sahip çıkıyor
Sonraki İçerikSipahioğlu’na Rusya’dan sürpriz hediye