Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var
Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var

Türkiye Kadınlar 7’li Ragbi Şampiyonası ve 1. Kademe Ragbi Hakem Semineri Eskişehir’de yapıldı.

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 1

Ülke genelinden 9 takımın katıldığı Türkiye Kadınlar 7’li Ragbi Şampiyonası’nın final maçında Kadıköy Ragbi takımını 15-15’lik beraberlik sonrasında averajla geçen İzmir Güzelbahçe Belediyesi Türkiye, şampiyonu oldu. Ayrıca birçok şehirden gelen yardımcı hakem adayları için de 3 gün boyunca seminer düzenlendi.

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 2

“Ragbi Olimpik Branş”

Ragbi sporunun gelişimi hakkında açıklamada bulunan Türkiye Ragbi Federasyonu (TRF) Asbaşkanı Bülent Güler, ragbi sporunun olimpik bir branş olduğunu söyleyerek, “Türkiye’de ragbi sporunun her bölgeye yayılması için büyük çaba harcıyoruz. Takım, sporcu ve hakem sayımız hızla artıyor” dedi.

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var3

“Hakemliğe ilgi yoğun”

Ragbi Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Doğan Doğan ise bu branşın son yıllarda büyük ilgi gördüğünü belirterek,“Ragbi sporu ülkemizde, hem kadınlarda hem erkeklerde popülerlik kazanmaya başladı. Güreş, judo, atletizm ve futbol gibi branşlardan ragbiye geçişler var. Ülke genelinde hakem sayımızı arttırmak için şampiyona süresince düzenlediğimiz 1. Kademe Yardımcı Hakem Semineri’ne ilgi yoğun oldu. İzmir, İstanbul, Eskişehir ve Antalya’nın turizm bölgesi Alanya’dan adaylar katılım gösterdi. Ragbi sert olduğu kadar, kültüründe centilmenlik ve hoşgörü barındıran bir spor dalı. Aileler çocuklarını bu spor dalına gönül rahatlığıyla gönderebilirler” dedi.

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 4

En değerli oyuncu: Berivan Dilmaç

Öte yandan Eskişehir Aqua Ragbi oyuncusu Berivan Dilmaç “En Değerli Oyuncu” seçilirken, Kadıköy Ragbi’den Ece Tekin “Fair Play Ödülü”ne layık görüldü. Selçuk Kartallar oyuncusu Saliha Üçpınar’a da Merkez Hakem Kurulu tarafından “En Güler Yüzlü Sporcu” ödülü verildi. Şampiyonada ODTÜ Spor Kulübü, 222 Gençlik ve Spor Kulübü, Eskişehir Aqua Ragbi, Selçuk Kartallar Spor Kulübü, Ankara Üniversitesi Spor Kulübü, İzmir Güzelbahçe Belediyespor Kulübü, Edirne Şahi Spor Kulübü, Kadıköy Ragbi Spor Kulübü ve Hacettepe Gençlik ve Spor Kulübü takımları mücadele etti.

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 7
Berivan Dilmaç

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 5

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 9

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 10
MHK Başkanı Doğan Doğan

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 11

Ragbi sporuna Alanya’dan ilgi var 12

Önceki İçerikHaftanın Şıkları (473. Hafta)
Sonraki İçerikDeneyim, teknoloji ve hasta memnuniyeti Lazer Göz’ün yeni adresinde bir araya geldi