Rekortmen Profesör

Film Yapımcısı Burim Haliti, Agim Agushi, Mehmet Erken
Film Yapımcısı Burim Haliti, Agim Agushi, Mehmet Erken

Kleoptra Sahili’nde 4 kilometre 240 metre geri geriye yürüyerek kafasında top sektiren Kosovalı Matematik Profesörü Agim Agushi, daha önceki rekoru 4 kilometre 232 metrenin üzerine 8 metre daha ekledi.

Film Yapımcısı Burim Haliti, Agim Agushi, Mehmet Erken
Film Yapımcısı Burim Haliti, Agim Agushi, Mehmet Erken

Agushi, Ağustos ayı için Alanya Limanı’nda gerçekleştirmeyi hedeflediği yeni bir rekor denemesine hazırlanıyor.

Agim Agushi, antrenmana başlamadan önce Albüm'e poz verdi
Agim Agushi, antrenmana başlamadan önce Albüm’e poz verdi

Kosova’da Matematik Profesörü olan Agim Agushi, kafasında top sektirip yürüyerek 2 kez Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Agushi, Alanya’da yeni bir dünya rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Önceki gün Alanya’daki Kleopatra Sahili’nde geri geriye yürüyerek kafasında 4 kilometre boyunca top sektiren Agushi, Ağustos ayında yeni bir rekor kırmaya hazırlanıyor. 2002 yılında ilk kez Alanya’ya geldiğini belirten Agushi, “Alanya’yı çok beğendim. Bu nedenle tekrar bu şehre gelmeyi tercih ettim. İlk rekorumu 2004 yılında Alanya’da araç içinde kırdım. 2 kez Guinness Rekorlar Kitabı’na girdim. Avrupa’da birçok rekorlar kırdım. Hem Alanya’daki güzel hava hem de bizi destekleyen Alanya Belediyesi, firmalar ve oteller nedeniyle bu şehri tercih ettim” dedi.

Agim Agushi
Agim Agushi

Ağustos ayında rekor denemesi yapacak

Antrenman sırasında 'Rekor Kıran Adamın Maceraları' adlı belgesel için çekim de yapıldı.
Antrenman sırasında ‘Rekor Kıran Adamın Maceraları’ adlı belgesel için çekim de yapıldı.

Ağustos ayında limanda tekrar bir rekor denemesi yapmak istediğini açıklayan Agushi, “21 kilometre yürüyerek ve kafamda top sektirerek yeni bir rekor denemek istiyorum. Almanya’nın Münih şehrinde 15 kilometre top sektirerek rekor kırmıştım. Şu anda 21 kilometre top sektirerek rekor kırmak istiyorum” dedi. Agushi, kendisine destek olan Alanya Belediyesi, Fibula Travel, Kahya Otel’e de teşekkür ettiğini belirtti. Ayrıca antrenman sırasında Film Yapımcısı Burim Haliti tarafından, Agushi’nin hayatını anlatan ‘Rekor Kıran Adamın Maceraları’ adlı belgeselin çekimleri de yapıldı.

Agim Agushi
Agim Agushi

Rekortmen profesör

Önceki İçerikMehterli okuma bayramı
Sonraki İçerikOkşar ailesi iftarda buluştu