Retro Mühendislik, yeni projelerini sundu

Retro Mühendislik Bilişim ve Güvenlik ile HIK Vision ortaklığında ‘Road Show 2018’ adlı interaktif toplantı gerçekleştirildi.

1

Gardenia Otel’deki toplantıya Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, İsveç Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, Alanya Belediyesi eski Başkanı Hasan Sipahioğlu, eski futbolcu Hamza Hamzaoğlu ve çok sayıda turizmci katıldı.

Öne-Çıkan-Görsel-Gökçe

Otelcilik ve inşaat sektöründe yapay zeka, iş analitikleri ve geleceğin güvenlik teknolojilerinin entegrasyonu ve finansman çözümleri konulu etkinlikte konuşan Bilgisayar Yüksek Mühendisi ve Retro Bilgisayar Kurucu Genel Müdürü Gökçen Gökçe, turizmin çok hassas bir dönemde olduğunu söyledi. Gökçe, “Hassasiyetin öneminin herkes farkında. Biz de bu hassasiyetin güvenlik boyutunu ele alarak bazı projeler geliştirdik. Teknolojide 4.0 dönemine geçiyoruz. Dünya teknolojisine ayak uydurmaya çalışıyor. Biz de bunu Alanya’da gerçekleştirmek için adımlar atıyoruz. Bunun da ilk örneklerinden birisini Minibüsçüler Odası ile atıyoruz. Alanya’daki tüm otobüsler üstün güvenlik sistemleriyle donatılacak ve otobüslerde yaşanan her şey an be an takip edilebilecek. İnsanların mal ve can güvenliği emin ellerde olacak. Alanya bambaşka bir teknolojiye kavuşacak” dedi.

6

5

“30 BİN KİŞİYİ İSTİHDAM EDİYORUZ”

HIK Vision İş Geliştirme Yöneticisi Özgür Ergen de, “Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisiyiz. Akıllı şehir, akıllı bina konusunda bir öncüyüz. Toplamda 30 bin kişi istihdam etmekteyiz. Otelcilik sektöründe yapay zekayı nasıl kullanırız bunu araştırıyoruz. Otel içerisinde olabilecek bir adli vakadan otel sorumlu olabiliyor, belki yılda bir defa ihtiyacınız olan güvenlik sisteminin dayanıklılığının önemini öne çıkarmak istiyoruz. Her otelde illaki öyle veya böyle bir güvenlik kamerası sistemi vardır ama buradaki en önemli faktör bunu verimli kullanabilmek” diye konuştu.

4

3

2

Önceki İçerikAvcı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Sonraki İçerikNur Yerlitaş hastaneye kaldırıldı