Rotary Kulübü Alanya’da film çekti

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti

 

Alanya Rotary Kulübü tarafından dünyada çocuk felcinin (Polio) bitirilmesini kutlamak amacıyla Alanya’yı tanıtıcı bir video klip çekildi.

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti-01

Başkanlar Parkı önünde başlayan organizasyonda bir araya gelen Rotary kulübü üyeleri önce hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra birlikte Atatürk Caddesi ve Tophane Mahallesi’nde bisiklet süren kulüp üyeleri ardından tarihi Kızıl Kule önünde buluştu. Burada üzerinde ‘End Polio Now’ yazan bayrakları sallayan üyelere bölgedeki tur teknelerinde bulunan turistler de destek verdi.

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti-Ayhan-Gedikoğlu

ÇOCUK FELCİ TAMAMEN KONTROL ALTINA ALINDI

Öğleden sonra Dinek Mahallesi’ndeki sahilde bir araya gelen Alanya Rotary Kulübü üyeleri paraşütlü etkinlik gerçekleştirdi. Alanya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ayhan Gedikoğlu, 1985 yılından beri Rotary’nin dünyada çocuk felciyle savaştığını söyledi. Gedikoğlu, “Şu anda an itibariyle çocuk felci tamamen kontrol altına alınmış durumda. Dolayısıyla Dünya Rotary’si bir video talebinde bulundu. 2430’üncü yani Türkiye’nin de kapsandığı bölgedeki Guvernörümüz Altan Arslan bu görevi Alanya Rotary Kulübü’ne verdi. Biz de Antalya kulüpleriyle ortak olarak aylardır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Bu 3-4 dakikalık bir video olacak. Ana hatlarıyla çocuk felcinin dünyada bittiğini göstermek ve ayrıca da Alanya’nın reklamını yapmak. Şu anda çekimlerde aşağı yukarı 100 civarında Rotaryen dostumuz yer alıyor. Aynı zamanda Alanya Belediyesi sponsor oldu. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) yamaç paraşüt okulları projemize ortak oldular.

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti-06

TÜM DÜNYADA GÖSTERİMDE OLACAK

24 Ekim tarihinden itibaren bütün Dünya Rotary’sinde gösterilmeye başlanacak. Milyonlarca insan bugün burada çekilen videoyu seyredecek. İnşallah Mayıs 2019’da Hamburg’da düzenlenecek olan büyük konvansiyonda da bu çekilen videonun özel özel alacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla bu özel alındıktan sonra da milyonlarca insanın seyri muhtemelen çift rakamlara dönecek. Son 2 yılda dünyada sadece 6 tane çocuk felci vakası görüldü. Bunun bir kısmı Afrika’da, bir kısmı Afganistan’da. Afganistan’daki bölgeye ulaşılamıyor. Çünkü Taliban’ın kontrolü altında. Suriye’de görülen çocuk felci de şu anda bitirilmek üzere. Dolayısıyla kutlamamızın sebebi Afganistan küçük kesim dışında tüm dünyada çocuk felci kontrol altına alınmış durumda. 1985’den bu yana Rotaryenler bu projeye emek ve para harcadılar. Bunun sonucunda bizler de çok mutluyuz” dedi.

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti-03

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti-05

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti-04

 

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti-02

Rotary-Kulübü-Alanya’da-film-çekti

 

Önceki İçerikİlk düğün Alanya’da yapıldı
Sonraki İçerikPelin Akil Love my body’nin marka yüzü oldu