Rotary Kulübü kahvaltıda buluştu

Rotary Kulübü kahvaltıda buluştu
Rotary Kulübü kahvaltıda buluştu

2017 – 2018 Dönem Rotary 2430. Bölge Federasyon Başkanı Serdar Ünlü ve eşi Nilüfer Ünlü, Alanya Rotary Kulübü, Alanya International Rotary Kulübu ve Alanya Rotaract Kulübu üyeleriyle bir araya geldi.

Rotary Kulübü kahvaltıda buluştu

Hancı Pastanesi’nde düzenlenen kahvaltı etkinliği sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Serdar Ünlü, gelecek dönem Rotary olarak planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

2017 - 2018 Dönem Rotary 2430. Bölge Federasyon Baskanı Serdar Ünlü
2017 – 2018 Dönem Rotary 2430. Bölge Federasyon Baskanı Serdar Ünlü

Alanya’yı çocuk dostu şehir yapmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Ünlü, “Bu dönem kulüp olarak UNISEF’in ‘Çocuk Dostu Şehirleri’ projesine biz de ortağız. Bu konuyla ilgili yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Umarım Alanya, bundan sonraki dönemlerde turizm kenti olmasının yanı sıra çocuk dostu bir ilçe olarak da anılır. Kampanyaya katılan gönüllülerimizle birlikte Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan eğitim sürecinden sonraki birkaç ay içerisinde bu konuyla ilgili resmi çalışmalarımız başlayacak. Amacımız Alanya’yı Birleşmiş Milletler ‘in listesine giren çocuk dostu bir şehir yapmak. Eğer günümüz çocukları böyle bir şehirde yaşarlarsa kendilerinden sonraki gelen kuşaklara daha iyisini sunabilirler” dedi. Alanya’da International Rotary ve Rotary olmak üzere iki kulüplerinin olduğunu belirten Ünlü, “Biz birebir bölgemizin yapısını yansıtan bir kulübüz. Bu nedenle International Rotary Kulübü’müzü de geçtiğimiz yıllarda kurduk. Çok da başarılı işlere imza attık. 18-30 yaş arası gençlerimizden oluşan üyelerimiz ile gençlerimize yönelik çalışmalarımız da mevcut. Amacımız çevresine duyarlı gençler yetiştirmek” şeklinde konuştu. Kulüplerinin Uluslararası bir kuruluş olduğunu ve 200’e yakın ülkede yer aldıklarını söyleyen Ünlü sözlerine, “Kulüp üyelerimizin standart bir özelliği var. Biz, din, dil, ırk farkı gözetmeksizin bütün insanların dertlerini dert edinerek herkesin sağlıklı ve kaliteli koşullarda yaşaması için çabalıyoruz. Çalışmalarımız uzun soluklu ve yorucu bir maraton olsa da asla bu çabadan ödün vermeyeceğiz. Yurt dışındaki dostlarımızı Alanya’ya davet ediyoruz. Bizim kültürümüzü birebir görerek, tanıyarak, anlamalarını sağlıyoruz. Ayrıca Rotary Kulübü, üyelerine dostluk imkanı da sağlıyor” şeklinde devam etti.

Alanya Rotary Kulübü Başkanı Ali Aral
Alanya Rotary Kulübü Başkanı Ali Aral

Alanya Rotary Kulübü Başkanı Ali Aral da Rotary ailesi olarak profesyonel bir ekiple çalıştıklarını belirterek, “Kulüp olarak yeni dönemdeki hedeflerimizi belirledik. Alanya’daki merkeze uzak köylerde kadın ve çocuk sağlığı için bir çalışma planlıyoruz. Amacımız kadınların sağlıklı bir gebelik geçirmelerini ve gebelik sonrası çocukların yaşam şartlarının iyi koşullarda olmasını sağlamak. Bununla birlikte Kulak Burun Boğaz Uzmanımız Cihan Duman ile birlikte civar köylerde bir sağlık taraması yapmayı hedefliyoruz. Alanya Sanayici İş Adamları Derneği (ALSİAD) öncülüğünde, Türkiye’de 18. rota olarak sayılabilecek, Alaaddin Keykubat’ın Anadolu’daki yaşam çizgisinin de içinde olduğu 120 km’lik bir alanı turizme katmak için çalışıyoruz. Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğiyle de cezaevlerindeki mahkumların sosyal hayatlarındaki işlevselliği arttırmak için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Nilüfer Ünlü, Serdar Ünlü
Nilüfer Ünlü, Serdar Ünlü

Önceki İçerik“Beni Nükhet Duru sanıyorlar” Antalya’da seyirciyle buluşacak
Sonraki İçerikAlanya Kadınları yayladaydı