Rotaryanlar Kaptan Otel’deydi

'Alanya Rotary Kulübü Meslek Başarı Ödülü' meslek ahlakı çerçevesinde yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Alanya Arkeoloji Müzesi Müdürü Seher Türkmen'e verildi.
'Alanya Rotary Kulübü Meslek Başarı Ödülü' meslek ahlakı çerçevesinde yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Alanya Arkeoloji Müzesi Müdürü Seher Türkmen'e verildi.

‘Alanya Rotary Kulübü Meslek Başarı Ödülü’ meslek ahlakı çerçevesinde yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Alanya Arkeoloji Müzesi Müdürü Seher Türkmen’e verildi.

Foto 1
Yelda Aral, Alanya Rotary Kulüp Başkanı Ali Aral, Alanya Arkeoloji Müze Müdürü Seher Türkmen, Alanya Rotary Kulübü Genel Sekreteri Güven Çoban

İskele Kaptan Otel’de düzenlenen ‘Alanya Rotary Kulübü Meslek Başarı Ödül Töreni’ne kulüp yönetimi ve üyeler katıldı. Gecenin başında konuşma yapan Alanya Rotary Kulüp Başkanı Ali Aral, kendilerinin iş ve meslek hayatı insanlarının oluşturduğu bir kuruluş olduklarını belirterek, “Biz dünya ülkeleri arasında iyi niyet ve anlayışı karşılıklı olarak geliştirerek barışı yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Biz her Rotaryanin kendi işi ve mesleğini topluma hizmet fırsatı olarak yüceltmesini benimser, bu nedenle iş ve meslekte yüksek ahlaki değerleri arttırmak için çalışmalar yaparız. Bizim gibi hizmet idealinde birleşmiş iş ve meslek sahiplerinin arasında dünya çapında dostluk ilişkileri kurarak karşılıklı anlayışı ve iyi niyeti geliştirerek uluslararası projeler yaparız. Bugün de burada toplanarak kuruluşumuzun en saygın çalışmalarından birini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Seher Türkmen, meslek hayatında iş ahlakı çerçevesinde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı herkese örnek oldunuz. Çalışmalarınızda meslekte yüksek ahlaki standartların yaygınlaşmasını teşvik ediyor ve özellikle genç meslek sahiplerini yönlendirerek onların da yararlı çalışmalar yapması için önder oluyorsunuz. Alanya Rotary Kulübü olarak iş ve meslek hayatınızda gösterdiğiniz bu ışığı ve hizmet idealinizi yükselten meslek ışığınızı şükran ile anıyor ve bugün takdim edeceğimiz Alanya Rotary Kulübü Meslek Başarı Ödülü ile bu onuru gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz” dedi. Aral’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Ali Toprak, meslektaşı olarak Seher Türkmen’in ‘Rotary Kulübü Meslek Başarı Ödülü’nü almasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, Türkmen’in eğitim ve kariyerindeki başarıları ile özgeçmişini katılımcılara aktardı.

Foto 2
Seher Türkmen

‘Benim için onur verici’

Ödülünü alan Alanya Arkeoloji Müzesi Müdürü Seher Türkmen ise “Her şeyden önce herkese çok teşekkür ediyorum. Benim için onur verici bir durum. Bu ödülü arkeoloji camiasından çok önemli bir isim daha almıştı ve o zaman bir söz söylemişti. Ben de beğendiğim bu sözü şu an sizlerle paylaşmak istiyorum. Takdir asıl edilenden çok, eden tarafından pek çok olumlu değer parametresinin olduğunu gösteren bir davranış biçimidir. Kişiler, kurullar, kuruluşlar ve devletler takdir ettikleriyle o dönemdeki bilinç ve kültür düzeylerini ortaya koyarlar Herkese tekrar teşekkür ederim” diye konuştu. Alanya Rotary Kulüp Başkanı Ali Aral konuşmaların ve ödülün takdim edilmesinin ardından Türkmen’e, Alanya Rotary Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen ve Türkiye Rotary başkanlarının katıldığı ‘2018 Yılı Ulusal Danışma Kurulu Toplantısı’nda göstermiş olduğu katkı ve destekten ötürü de teşekkür ettiğini söyledi.

Foto 3

Foto 4
Ali Toprak, Ali Aral, Yelda Aral

Foto 5

Önceki İçerik“Z kuşağı muhteşem”
Sonraki İçerikÇekyalıların tercihi Türkiye