Rusya’da Alanya farkını ortaya koydu

Rusya’nın en büyük parkı Krasnaya Presnya’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde Alanya coşkusu yaşandı.
Rusya’nın en büyük parkı Krasnaya Presnya’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde Alanya coşkusu yaşandı.

Rusya’nın en büyük parkı Krasnaya Presnya’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde Alanya coşkusu yaşandı.

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali

Alanya, Rusya’nın Başkenti Moskova’da önemli bir organizasyona imza attı. Krasnaya Presnya Parkı’nda düzenlenen Türkiye Festivali’nde Alanya tanıtımı renkli görüntüler eşliğinde yapıldı.

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali

Türkiye-Rusya dostluğuna katkı sağlamayı amaçlayan “Türkiye Festivali” ilk gününde yağmurlu havaya rağmen Rus halkının akınına uğradı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye Festivali, 3 gün sürdü.

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali3

Rusya’daki festivalde Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Kasımoğlu Kerim Yılmaz ve Gürol Birgen temsil etti. Festivalde açıklama yapan ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Yaklaşık 1 milyon 250 bin dolarlık bütçe ile oluşturulan etkinliğin ilk gününde festival alanını 20 bin kişi ziyaret etti.

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali4

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali5

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali6

250 metrekarelik Alanya aktivite alanında farklı etkinlikler düzenledik. ‘Silent Disco’ adlı etkinliğimiz ile kulaklıklardan dinledikleri Türkçe müziklerle dans eden Rus dostlarımız bol bol eğlendi” dedi.

“Alanya farkını ortaya koydu”

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali7

Festival alanında deniz, kum, güneş, tarihi alanlar, sportif aktiviteler ve eğlence hayatının tanıtımın yapıldığını belirten Dahaoğlu, “Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rusya mevkiidaşı Lavrov ile Alanya’da çekilen fotoğrafını da festival alanında sergiliyoruz. Burası büyük bir park alanı ve bu park alanında bulunan her ağaçta bir Alanya görseli var. Türkiye ve Rusya bayrak görsellerinin yer aldığı materyallerden oluşan malzemeleri ve Alanya tişörtlerini de tanıtım çalışmalarımızda kullanıyoruz. Dışarıdan izleyenler için ilginç görüntüler oluşturan eğlence aktivitesi ‘Silent Disco’ ile Ruslar Türkçe müziklerle keyifli vakit geçiriyorlar. Yağmura rağmen Alanya için uzun kuyruklar oluşmuş durumda. Alanya otellerinin de tanıtım çalışmaları var. Üç gün sürecek olan bu etkinlik için 100 binden fazla ziyaretçi hedefleniyor. Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, Moskova Turizm Müşaviri Alper Özkan ve Bakanlık Yetkilisi Ufuk Kapalı ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu buradaki çalışmalarımızı izlediler ve her zamanki gibi Alanya’nın tanıtım alanında farkını konuşturduğunu söylediler” dedi.

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali8

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali9

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali10

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali11

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali12

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali13

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali14

Moskova Krasnaya Presnya Parkı Türkiye Festivali15